PREMIJER: Čelsi sišao sa vrha, Siti stagnira

Svonsi u 88. minutu stigao do boda u susretu sa "plavcima", tako da je prvo mjesto preuzeo Mančester junajted.

PREMIJER: Čelsi sišao sa vrha, Siti stagnira Izvor: MONDO

Ko želi da bude prvak Engleske, mora kikseve da svede na najmanju moguću mjeru. To se najbolje vidi na primjeru Čelsija, kojem su dva loša rezultata bila dovoljna da izgubi status lidera.

Iako je prije toga osvojio 22 od moguća 24 boda!

Tim Roberta Di Matea potrošio se u vezanim susretima sa Mančester junajtedom, na vidiku je bio i važan okršaj sa Šahtjorom u Ligi šampiona, pa remi na gostovanju Svonsiju i nije toliko neočekivan.

Čelsi će žaliti zbog načina na koji je ostao bez dva boda, s obzirom na to da je Pablo Ernandez tek u 88. minutu neutralisao vodeći gol Viktora Mozesa iz 61. minuta. Španac je matirao Petra Čeha lijepim udarcem sa 17 metara.

Ni drugi italijanski menadžer u subotu nije imao razloga za slavlje. Riječ je, naravno, o Robertu Manćiniju.

Mančester siti gostovao je Vest Hemu i u potpuno ravnopravnoj utakmici na Apton parku odigrao 0:0, što ga ostavlja sa bodom manje od Čelsija, odnosno dva manje od gradskog rivala.

Manćini je zbog brojnih izostanaka u defanzivi i srednjem redu (Milner se povredio na zagrijavanju?!) u startnih 11 imenovao Džeka, Teveza i Balotelija, ali to nije doprinijelo efikasnijoj partiji "građana".

Vest Hem je već u četvrtom minutu imao loptu u mreži Džoa Harta, međutim, pogodak Kevina Nolana poništen je zbog (sumnjive) ofsajd pozicije.

Kako sada stoje stvari, za titulu konkurišu tri ekipe, a pogled na četvrto mjesto i plasman u kvalifikacije za Ligu šampiona, baca gotovo pola lige.

Everton je u 90. minutu ostao bez pobjede na gostovanju Fulamu (2:2), dok je Totenhem žestoko razočarao navijače, izgubivši na Vajt Hart Lejnu od nepredvidljivog Vigana - 0:1.

VBA imaće priliku da se izjednači sa njima po broju bodova, a čak i Liverpul u slučaju pobjede nad Njukaslom može da se nađe "tu negdje"...