Van Persi brži od Volkota, Čelsiju ne ide

Kako trenutno stoje stvari, mančesterski timovi ponovo će voditi trku udvoje. Čelsi za liderom zaostaje sedam bodova, Totenhem 10...

Van Persi brži od Volkota, Čelsiju ne ide  Izvor: MONDO

Najbrži gol sezone u Premijer ligi bio je Mančester junajtedu dovoljan za tri boda u susretu sa Vest Hemom na Old Trafordu - 1:0.

Robin Van Persi upisao se u listu strelaca poslije samo 31 sekunde igre, uz pomoć štopera gostiju Kolinsa, od čije se kopačke lopta odbila i lobovala golmana Jaskelainena.

Junajted je zadržao bod prednosti u odnosu na Mančester siti, koji je sa dva "brza" pogotka sredinom drugog poluvremena slomio otpor domaćeg Vigana - 2:0.

Mario Baloteli iz drugog pokušaja je kaznio nesigurnu intervenciju Al Habsija na šut Silve, da bi Džejms Milner sa 18 metara pogodio gornji lijevi ugao i otklonio sve nedoumice oko konačnog ishoda.

Čelsi je sa Rafom Benitezom na klupi odigrao i drugu utakmicu bez golova, obje kod kuće. Ako je 0:0 protiv Mančester sitija bio solidan start španskog stratega, isti rezultat protiv Fulama je očigledan neuspjeh za ekipu sa šampionskim ambicijama.

"Plavci" su na osnovu bolje gol-razlike potisnuli Vest Bromvič sa trećeg mjesta, ali ako ovako nastave, brzo će izgubiti iz vida vodeći tandem.

Everton i Arsenal su poslije obećavajućeg početka odigrali relativno nezanimljivu utakmicu i podijelili plen - 1:1.

Tio Volkot doveo je "tobdžije" u vođstvo u 50. sekundu (na proigravanje Arona Remzija i uz odbitak od Fila Nevila), a Maruan Felaini izjednačio u 28. minutu, majstorskim udarcem po zemlji sa dvadesetak metara.

Ova utakmica počela je 15 minuta prije one na Old Trafordu i tačno toliko je Volkot važio za najbržeg golgetera 2012/13 u elitnoj engleskoj diviziji.