SERIJA A: Napoli za petama "dami"

Klub iz Napulja napunio mrežu Peskari na San Paolu i ponovo prišao na dva boda minusa za Juventusom.

SERIJA A: Napoli za petama "dami" Izvor: MONDO

Napoli je ubjedljivo na svom terenu savladao Peskaru sa 5:1, u utakmici 15. kola italijanske Serije A.

Napolitanci su već poslije 15-ak minuta igre vodili 2:0 golovima Gekana Inlera i Mareka Hamšika, a do poluvremena su gosti smanjili preko Birkira Bjanarsona.

Peskara je od 57. minuta igrala sa igračem manje, jer je Antonio Boketi napravio penal i dobio direktan crveni karton, što je Napoli iskoristio i do kraja utakmice postigao još tri gola.

Prvo je Edinson Kavani iz penala povećao prednost, a potom su urugvajski napadač još jednim golom, a potom i Inler svojim drugim donijeli pobjedu svom timu od 5:1.

Napoli se trijumfom vratio na dva boda zaostatka za vodećim Juventusom na tabeli italijanskog prvenstva, dok je Peskara ostala na posljednjem mjestu.

Korak za liderom zadržali su i Inter i Lacio.

"Nerazuri" su se prilično namučili protiv Palerma, ali su na kraju ipak upisali minimalnu pobjedu - 1:0, i to autogolom Santjaga Garsije u 74. minutu. I u Rimu je viđena drama, Lacio je mogao "od gotovog da napravi veresiju". "Nebeskoplavi" su imali sigurnu prednost od 2:0, ali su dozvolili Parmi da smanji rezultat.

Đuzepe Biava i Miroslav Klose bili su strijelci za Lacio, a Isak Belfodil za "mlekadžije".

Roma je uspjela da preokrene protiv Sijene u gostima i da upiše sva tri boda - 3:1. Neto je pogodio za domaćina u 25. minutu, a pobjedu "vučicu" donijeli su Matia Destro (Dva) i Simone Perota. Kod posljednjeg pogotka u 91. minutu asistirao je Miralem Pjanić.

Boško Janković je bio strijelac gola za Đenovu, ali njegova ekipa nije uspjela da se spasi poraza na Luiđi Ferarisu od Kjeva (2:4). Alberto Paloši postigao je het-trik za tim iz Verone.

U derbiju sredine tabele Udineze je deklasirao Kaljari 4:1, dok je Bolonja stigla do vrlo bitne pobjede protiv Atalante.