BUNDES: Het-trik Arnautovića

Verder kao gost deklasirao Hofenhajm - 4:1 (2:0), uz solidnu partiju Aleksandra Ignjovskog i gol Sejada Salihovića. Remi Volfsburga i HSV.

BUNDES: Het-trik Arnautovića Izvor: MONDO

Austrijski napadač srpskog porijekla Marko Arnautović blistao je u pobjedi Verdera na gostovanju ekipi Hofenhajma, premašivši za 90 minuta svoj ukupni golgeterski učinak iz prethodnih 14 kola (dva pogotka na devet nastupa).

Nekadašnji član Tventea i Intera het-trikom je odveo Verder do tek druge pobjede u gostima ove sezone.

Time su zeleno-bijeli "anulirali" 1:4 protiv Bajera iz Leverkuzena u minulom kolu i izbili na osmo mjesto, dok je Hofenhajm ostao na poziciji sa koje se na kraju sezone ide u plej-aut.

Aleksandar Ignjovski se poslije dugog čekanja ustalio u prvom timu Verdera, pa je i ovaj meč odigrao sasvim solidno, svih 90 minuta.

U večernjem terminu sastali su se Volfsburg i Hamburger i podijelili bodove - 1:1.

Za razliku od Ignjovskog, Slobodan Medojević i dalje ne može da se izbori ni za mjesto na klupi "vukova".

Bio je van takmičarskog pogona kod Feliksa Magata, a stanje je nepromjenjeno i otkako je na klupi kao vršilac dužnosti Lorenc Ginter Kestner.