PREMIJER: Kakva forma Noriča!

"Kanarinci" poveli 2:0 protiv Sanderlenda, koji je do poluvremena smanjio na 2:1, ali uprkos brojnim šansama nije stigao i do izjednačenja.

PREMIJER: Kakva forma Noriča! Izvor: MONDO

Ekipa Noriča se poslije očajnog početka sezone nalazi u nevjerovatnoj seriji, s obzirom na to kakvim fudbalerima raspolaže.

Izabranici menadžera Krisa Hjutona su poslije sedmog kola imali samo tri boda - nekoliko puta su im protivnici davali po četiri ili pet golova - a sve je krenulo nabolje poslije trijumfa nad Arsenalom, sredinom oktobra.

Ispostaviće se da je to bio početak niza od osam utakmica bez poraza, tokom kojeg su "kanarinci" dobili sve četiri utakmice na svom stadionu, a sva četiri puta remizirali u gostima!

Nakon Arsenala, Stouka i Mančester junajteda, na Kerou roudu pao je i Sanderlend, pogocima Sebastijana Basonga u osmom i Entonija Pilkingtona u 37. minutu.

Neposredno pred odlazak na odmor, mrežu domaćih zatresao je Krejg Gardner sa dvadesetak metara, da bi "crne mačke" u drugom poluvremenu propustile nekoliko sjajnih prilika za novi pogodak.

Četa Martina O'Nila bila je najbliže izjednačenju na 2:2 poslije stative Gardnera iz slobodnog udarca, kada Met Kilgalon sa sedam-osam metara iskosa nije uspio da smjesti odbitak u praznu mrežu.

Norič poslije nove pobjede zauzima 12. poziciju na tabeli sa 19 bodova, koliko ima i Liverpul.

Sanderlend se sa 13 bodova (meč manje) nalazi jedno mjesto iznad zone ispadanja, koju "okupiraju" Sautempton, Reding i Kvins Park Rendžers.

Posljednju utakmicu 15. kola Premijer lige odigraće u ponedjeljak od 21 čas Njukasl i Vigan.

(MONDO, foto: Beta/AP - arhiva)