PRIMERA: Majorka izbrojala i 68. dan...

Bio je 23. septembar kada su fudbaleri Majorke posljednji put pobijedili nekoga u Primeri. Tog dana nadigrali su goste iz Valensije rezultatom 2:0.

PRIMERA: Majorka izbrojala i 68. dan... Izvor: MONDO

Zaključno sa današnjim danom, odigrali su i deveti meč u Primeri bez da su slaveći napustili teren, a ako im je za utjehu bar nisu osmi put izgubili. Tek drugi bod u prethodnih 68 dana, tim sa Baleara izborio je u 85. minutu utakmice protiv desetorice igrača Saragose - 1:1.

Igrajući sa igračem manje još od 13. minuta, kada je zbog drugog žutog kartona i skrivljenog penala napolje morao Holanđanin Glen Levens, Saragosa je prvo ostala nekažnjena sa bijele tačke zbog promašaja Viktora Kazadesusa, a potom i stigla do vođstva zahvaljujući sedmom golu u prvenstvu Eldera Postige (na slici).

To vođstvo gostiju brojčano nadmoćni tim Majorke nije uspio da poništi sve do 85. minuta kada se Kazadesus donekle iskupio za promašen penal. Izjednačio je na 1:1 poslije nekoliko nevjerovatnih promašaja i svojih saigrača.

Saragosa je tako ostala i bez treće pobjede u gostima ove sezone kada bi se u strijelce upisao Postiga. Prethodna dva puta kada bi Portugalac pogađao na strani, tim sa "La Romarede" vraćao bi sva tri boda na svoj stadion (Granada 1:2, Espanjol 1:2).

Stefan Babović bio je na klupi Saragose, dok Ivan Obradović zbog povrede ni ovog puta nije igrao.

Isključenje Levensa najbrže je zarađeno sa dva žuta kartona u posljednjih deset godina Primere... Da Holanđani sa sobom donose prljav fudbal u Španiju govori podatak da je Levensov ukupno 25. crveni karton holandskih fudbalera od 1998. godine. "Dominirao" Filip Koku sa četiri isključenja.

A, svi su izgledi da će Deportivo La Korunja u prvoj sezoni po povratku u Primeru morati nazad u Sekundu. Na to bar upućuje tradicija. Kada god su poslije 14 odigranih kola imali 11 ili manje bodova, plavo-bijeli su ispadali iz La Lige!

Oni su u nedjelju imali priliku da odu iznad ovog kritičnog broja, ali su doživjeli poraz na "Riazoru" od Betisa (2:3) i tako ostali sa svega 11 osvojenih bodova. Isto je bilo i 1944, 1964. i 1966. godine, poslije čega Depor nije uspio da se oporavi i spase ispadanja.

Ove sezone posao im "debelo" olakšavaju konkurenti sa dna tabele, koji se takođe "trude" da ispadnu. U tom društvu nije Betis, koji je već sakupio 25 bodova. Zeleno-bijeli iz Sevilje nisu imali više poslije 14 rundi u šampionatu u posljednjih 15 sezona.