• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Golčina na startu klupskog prvenstva svijeta

Spektakularnim golom Tošihira Aojame za pobjedu Hirošime nad Ouklendom, počelo klupsko prvenstvo svijeta.

Prvi put na jednom velikom međunarodnom fudbalskom takmičenju biće korišćena nova tehnologija koja više neće ostavljati dilemu da li je lopta prešla gol-liniju.

Popularno "Oko sokolovo", koje se godinama primenjuje u tenisu, na probi je na svjetskom klupskom prvenstvu svijeta koje je danas počelo na Dalekom istoku utakmicom za plasman u četvrtfinale između Hirošime i novozelandskog Ouklenda.

Spektakularnim golom Tošihira Aojame u 66. minutu, prvak Japana je pobijedio i plasirao se u četvrtfinale gdje će igrati protiv egipatskog Al Ahlija.

Pogledajte golčinu

Osim ovog gola, koji je odlučio pobjednika, jak utisak su ostavili i navijači Hirošime koji nisu prestajali da pjevaju i bodre svoj tim.

U drugom četvrtfinalnu sastaju se Ulsan iz Južne Koreje i meksički Monterej.

Plasman u polufinale automatski su obezbijedili osvajači Kopa Libertadores i Lige šampiona Korintijans i Čelsi.

Pobjednik duela Al Ahli - Hirošima igraće protiv Korintijansa, a Čelsi će se za finale boriti protiv boljeg iz susreta Ulsan - Monterej.

Finale je u Jokohami 16. decembra.

(MONDO - foto: AP)

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

NAJNOVIJE

Kolumna - Nebojša Šatara

Navijači

FK BORAC

RK BORAC