SERIJA A: "Vučica" ujela Fiorentinu

Fiorentina poražena poslije devet utakmica. Toti dvostruki strelac za pobjedu Rome nad "Violom" 4:2.

SERIJA A: "Vučica" ujela Fiorentinu  Izvor: MONDO

"Princ Rima" za nastavak serije Rome i prekid sjajnog niza Fiorentine! Dva gola Frančeska Totija i asistencija za novu, četvrtu uzastopnu zahuktale Rome.

U meču 16. kola Serije A, Roma - Fiorentina na "Olimpiku" - 4:2.

Oslabljena Fiorentina (nekoliko igrača izostalo zbog povrede) je pretrpila prvi poraz poslije devet kola.

Roma je povela golom Grka Panajotisa Tahcidisa u 7. minutu, ali je sedam minuta kasnije Fiorentina izjednačila, posle sumnjive ofsajd pozicije. Gol je dao Ronkalja.

Ipak, Roma ima svog princa, a on se zove Frančesko Toti. Njegovim golovima u 19. i 45. minutu, Roma je stekla lijepu prednost pred odmor.

Međutim, čim je počelo drugo poluvrijeme, Fiorentina je vratila nadu golom Hamduija.

Nisu imali gosti snage za preokret, a sve je bilo riješeno dva minuta prije kraja kada je Toti sjajno proigrao Osvalda, koji je mat poziciju lako riješio za 4:2.