SERIJA A: Brkić i Di Natale heroji Udina

Čuvar mreže "orlova" sačuvao mrežu svog tima na gostovanju Sampdoriji. Ostatak posla uradio Antonio Di Natale - 2:0.

SERIJA A: Brkić i Di Natale heroji Udina  Izvor: MONDO

"Grande Brkić", pjevali su navijači Udinezea u ponedjeljak uveče.

Čuvar mreže njihovog tima odbranio je jedanaesterac u 60. minutu i poveo svoj tim do prve pobjede na stadionu "Luiđi Feraris" poslije osam godina.

Naravno, blistao je neizbežni Antonio Di Natale (gol i asistencija).

Odluka o pobjedniku donesena je u prvoj trećini utakmice. Najprije je Danilo uz 17. minutu doveo "zebre" u vođstvo na pas Di Natalea, a potom je i kapiten gostiju u 27. pogodio mrežu za konačnih 2:0.

Reprezentativac Srbije Dušan Basta takođe je bio dio ekipe Frančeska Gvidolina, koja je uspjela da "veže" i drugu pobjedu.

U drugom meču večeri Bolonja i Lacio remizirali su bez golova.

Torino - Milan 2:4 (1:1)
/Santana 28', Bjanki 80' - Robinjo 40', Noćerino 53', Pacini 61', El Šaravi 76'/

/Takidis 7', Toti 19', 45', Osvaldo 88' - Ronkalja 14', Hamdui 46'/

TABELA: Juventus 38, Inter 34, Napoli 33, Lacio 30, Roma 29, Fiorentina 29, Milan 24, Udineze 22, Katanija 22, Atalanta 21, Parma 20, Kjevo 18, Sampdorija 17, Kaljari 16, Bolonja 15, Torino 15, Palermo 14, Peskara 14, Đenova 12, Sijena 11.

*napomena: Zbog namještanja utakmica, Sijena je kažnjena sa šest bodova minusa na startu prvenstva, Atalanta sa dva, a Torino i Sampdorija sa po jednim.

(MONDO, foto: Beta/AP)