Tigreu prijetili pištoljima, Sao Paulu trofej

Igrači Tigrea odbili su da igraju drugi dio revanša finala Kupa Južne Amerike, optuživši policiju da im je upala u svlačionicu prijeteći pištoljima.

Tigreu prijetili pištoljima, Sao Paulu trofej Izvor: MONDO

Tokom prvog poluvremena utakmice došlo je do koškanja između igrača oba tima, poslije čega se otišlo na odmor.

Po tvrdnjama fudbalera argentinskog Tigrea, u toku pauze u svlačionicu je ušla policija i napala igrače pritom uperivši pištolj u golmana ekipe.

"Potegli su dva pištolja na nas, ostatak meča neće biti odigran. Čekali su nas u zasjedi kada je jedan od njih izvukao revolver i uperio ga golmanu, Damianu Albinu, na grudi. Obezbjeđenje Sao Paula i policija su nas pritom i udarali, bilo ih je sve zajedno oko dvadesetak", izjavio je tom prilikom trener Tigrea Nestor Gorosito.

Pošto igrači Tigrea nisu istrčali na teren za početak drugog poluvremena, sudija je proglasio kraj utakmice, a trofej je pripao ekipi Sao Paula.

Incidenti su počeli još prije početka utakmice jer redari na stadionu nisu dozvolili igračima Tigrea da se zagrijavaju, ali su fudbaleri uspjeli da preskoče reklame i ipak obave zagrijsvanje.

Inače, Sao Paulo je u prvom poluvremenu poveo 2:0, a prva utakmica je završena neriješeno 0:0. Ni prvi meč nije prošao bez tenzija jer su dva igrača na obje strane u toj utakmici dobili rane crvene kartone.

Pogledajte kako je izgledalo koškanje dvije ekipe na terenu koje je predstavljalo uvod u incidente u svlačionici.