SERIJA A: Juventus pobjegao Interu

"Stara dama" iskoristila kiks Intera i pobjedom nad Atalantom stekla sedam bodova prednosti na čelu tabele.

SERIJA A: Juventus pobjegao Interu  Izvor: MONDO

Silno su fudbaleri Juventusa željeli da se pobjedom oproste od svojih navijača pred "zimskog raspusta" (od 21. decembra do 6. januara). Uputili su ka golu Atalante čak 28 šuteva i tri puta ubacili loptu u mrežu.

Crnogorac Mirko Vučinić iskoristio je u uvodnim minutima pas Sebastijana Đovinka, savladao Andreu Kosiljija i nagovestio laku pobjedu svog tima. Koja se i dogodila.

Potom su u prvih 30 minuta pogodili i Andrea Pirlo i Klaudio Markizio, u 32. minutu postalo je i definitivno jasno ko će pobijediti. Defanzivac gostiju Tomas Manfredini dobio je drugi žuti karton i ostavio saigrače na milost i nemilost šampionu.

Reprezentativac Srbije Ivan Radovanović odigrao je samo prvo poluvrijeme za Atalantu.

U nastavku meča šampion Italije nije po svaku cijenu jurio ka golu gostiju, pa su Fabio Kvaljarela i Mirko Vučinić "ubijali" vrijeme atraktivnim pokušajima...

Do odlaska na dvonedeljnu pauzu torinski crno-bijeli igraće u gostima protiv Kaljarija, u petak.
I Milan je bio dobro raspoložen. Pre svi Stefan El Šaravi, koji je već u decembru najveći kandidat za najboljeg mladog igrača sezone.

U okršaju sa Peskarom (4:1 za "roso-nere") zaokružio je svoj jesenji učinak na 14 golova u 17 utakmica. Isti učinak poslije istog broja prvenstvenih utakmica 2003/04 takmičarske godine imao je i legendarni Ukrajinac Andrej Ševčenko tokom takmičarske 2003/04 godine.

Srpski internacionalci nisu imali razlog za slavlje. Naprotiv, svi klubovi u kojima igraju su poraženi.
Nenad Tomović i Adem Ljajić odgledali su sa klupe pobjedu svoje Fiorentine nad Sijenom (4:1), a Nenad Krstičić odigrao je cio meč za Sampdoriju u porazu od Katanije (1:3).