RUKOMET: Crnogorke šampionke Evrope

Rukometašice Crne Gore poslije dva produžetka pobijedile Norvežanke u finalu Evropskog prvenstva 34-31.

RUKOMET: Crnogorke šampionke Evrope  Izvor: MONDO

Crna Gora je novi prvak Evrope. Zasluženo!

Selekcija koja je dan ranije zaustavila Srbiju u dramatičnom polufinalu, uspjela je da savlada Norvešku u borbi za titulu poslije četiri produžetka – 34:31 (12:11, 24:24, 28:28).

Norvežanke nisu uspjele da peti put uzastopno budu najbolje na Starom kontinentu. Njima je finale u Srbiji bilo šesto zaredom na evropskim prvenstvima.

Crna Gora je pred više hiljada svojih navijača u beogradskoj Kombank areni odigrala najbolju utakmicu od osnivanja reprezenatcije. Uprkos toj činjenici izabranice selektora Adžića morale su mnogo da se pomuče da bi skinule Norvežanke sa trona.

Poslije prvih dodatnih deset minuta za pobjedu im nisu bila dovoljna ni tri gola prednosti dva i po minuta prije kraja. Za završni udarac morale su da sačekaju još deset minuta. Skandinavke su uspjele dva puta da se vrate iz mrtvih i da finale u Beogradu učine jednim od najzanimljivijih od kada se igraju evropska prvenstva.

Ali, snage za potpuni preokret nisu imale dovoljno koncentracije.

Milena Knežević bila je najbolja u pobjedničkoj ekipi sa 10 golova, jedan više postigla je Norvežanka Ida Alštad. Hajdi Loke, koja je bila sjajno čuvana, zaustavila se na pet. Najbolji strijelac šampionata Katarina Bulatović osam puta je uspjela da pogodi protivničku mrežu.

Ipak, najzaslužnija za pobjedu Crne Gore bila je fantastični golman Sonja Barjaktarović sa 17 odbrana.

(MONDO, foto: MN Press)