PRIMERA: Valensija teško do bodova

Pobjeda "slijepih miševa" od 4:2 ne odaje da je na Mestalji Hetafe mogao vrlo lako do boda u 17. kolu Primere.

PRIMERA: Valensija teško do bodova  Izvor: MONDO

Napeto je u petak bilo na Mestalji.

Valensija je ugostila Hetafe u 17. kolu Primere i malo je nedostajalo da "od gotovog napravi veresiju". Ipak, poslije drame, "slijepi miševi" su pobijedili 4:2.

Vodila je Valensija 2:0 i 3:1, ali na kraju ipak strepila za bodove.

Kada je Roberto Soldado postigao gol za domaćina već u prvom minutu, a nedugo zatim Žonas na Soldadovu asistenciju povisio na 2:0, činilo se da će svaka neizvjesnost izostati na Mestalji.

Nije bilo tako...

Već u 13. minutu Alvaro je vratio nadu za Hetafe. Gosti su se poslije pola sata igre opet našli u minusu od dva gola. U strelce se upisao i Rikardo Košta. Rezultat od 3:1 na poluvremenu donio je sigurnost Valensiji, koja se, uprkos lijepom vođstvu, na kraju našla u problemu.

Aleksis je uspio da u 60. minutu savlada Dijega Alveša i da finiš meča učini vrlo zanimljivim.

Ipak, Valensija ne samo da se odbranila, već je postigla pogodak u sudijskoj nadoknadi preko Valdeza. Nova tri boda svrstavaju je u sredinu tabele, u rang sa Hetafeom, jer su obje ekipe sakupile po 24 boda.