SERIJA A: Šest golova na "Olimpiku"

... i pobjeda Rome nad Milanom 4:2 (3:0)!

SERIJA A: Šest golova na "Olimpiku" Izvor: MONDO

Spektakl za kraj godine u italijanskom fudbalu.

Tačno 85 minuta igre Rome po ukusu trenera Zdeneka Zemana i 300 sekundi inspiracije Milana. Na žalost "roso-nera" - nedovoljne ni za bod.

Pogoci Đampaola Pacinija i Bojana Krkića u finišu utakmice nisu bili dovoljni da ponište sjajnu igru domaćih u većem dijelu utakmice.

Navijači Milana nemaju razlog za optimizam dva dana poslije žrijeba za osminu finala Lige šampiona.

Njihovi ljubimci demolirani su u Rimu, a odbrana koja bi trebalo da čuva Mesija i ostatak katalonske ekipe nije se pokazala u dobroj slici. Najblaže rečeno.

Dva gola glavom Burdisa i Osvalda u prvih 24 minuta bili su dovoljni da gosti "polože oružje", dok je Erik Lamela zaokružio 3:0 poslije pola sata.

Na žalost svih kojima je crveno-crna boja u srcu i za strepnju trenera Masimilijana Alegrija za posao. Razlog je očigledan - Milan će 2013. godinu dočekati na sedmoj poziciji, sa čak 17 bodova zaostatka za liderom Juventusom.

Ni Roma nije pri vrhu, samo je za poziciju bolje plasirana od Milanista, ali subotnjem rivalu "bježi pet bodova".

Pored strijelaca, neophodno je istaći i fantastičnu partiju čuvara mreže domaćih Maura Goikoičee. Momak rođen u Urugvaju 1988. godine bio je perfektan i pružio ništa slabiju partiju od svojih kolega iz napada.

(MONDO, foto: Beta/AP)