Junajtedu samo bod u Svonsiju

Fudbaleri Mančester junajteda igrali 1:1 (1:1) sa Svonsijem. Umalo tuča Van Persija i Ešlija Vilijamsa.

Junajtedu samo bod u Svonsiju  Izvor: MONDO

Vodeći tim Premijer lige nije uspio da pobijedi na gostovanju jedanaestoplasiranom Svonsiju, iako je poveo golom Patrisa Evre u 16. minutu.

Francuz je bio najspretniji poslije kornera koji je izveo Van Persi i udarcem glavom savladao Majkla Vorma. Samo 13. minuta kasnije Španac Miču je iskoristio uspavanost odbrane gostiju i loptu koju mu je na nogu odbio sunarodnik De Hea poslao u gol. Bio je to njegov 12 pogodak u 17 utakmica Premijer lige ove sezone.

Mančester je do kraja meča ređao prilike, pogađao okvir gola, međutim odbrana Svonsija nije dozvolila sebi da ponovo kapitulira. Odlično su se branili domaći fudbaleri, što je povećavalo nervozu kod gostiju, pa je u 75. minutu umalo došlo do tuče između Robina van Persija i kapitena Svonsija Ešlija Vilijamsa.

Holanđanin je burno reagovao, ali s razlogom, pošto je Vilijams poslije faula saigrača na ivici šesnaesterca bez razloga napucao loptu, umalo pogodivši Van Persija, koji je u tom trenutku ležao na zemlji, u glavu.

Napadač Junajteda momentalno ustao i nasrnuo na rivala, međutim, ostali igrači su bili prisebni i smirili strasti.

Faul sa ivice kaznenog potom je izveo Vejn Runi, ali nedovoljno dobro da bi postigao gol i izjednačio se sa legendom Junajteda Džordžom Bestom po 136. pogotku u prvenstvu Engleske.

Blizu gola bio je i veteran Rajan Gigs, kada je u nadoknadi utakmice pokušao volej udarcem u stilu Dejana Stankovića (2011. protiv Šalkea u Ligi šampiona) sa više od 30 metara da savlada istčalog golmana Vorma, međutim, za razliku od Srbina Velšanin je bio neprecizan.

Bivši kapiten Srbije Nemanja Vidić igrao je cio meč u timu Mančestera prvi put od kada je u septembru povrijedio koljeno.

Junajted je sa ovim bodom ostao na vodećem mjestu tabele, ali sada ima četiri boda više od gradskog rivala i šampiona Mančester sitija.

Priliku da smanji razliku za liderom imaće londonski Čelsi, koji bi pobjedom protiv Aston Vile došao na treće mjesto.

Ipak, bez obzira na nedeljni rezultat, ono što može da raduje ekipu Aleksa Fergusona je podatak da je Arsenal posljednji tim koji je uoči Božića imao četiri ili više bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani klub. Bilo je to u sezoni 1997/1998, u kojoj je upravo Arsenal uzeo titulu.