PREMIJER: Zov Lige šampiona

Totenhem pobijedio Sanderlend 2:1 i nastavio sjajan niz - jedina je ekipa u Premijer ligi koja je dala bar gol na svim gostovanjima ove sezone.

PREMIJER: Zov Lige šampiona   Izvor: MONDO

Preokret Totenhema na "Stadionu svjetlosti" za nova tri boda i treće mjesto na tabeli (bar do nedjelje popodne).

Totenhem je pobijedio Sanderlend u gostima 2:1 u prvom meču 20. kola Premijer lige, nakon što je domaćin riješio prvi dio igre u svoju korist.

Ušao je Sanderlend u ovaj meč na krilima pobjede nad šampionom Engleske Mančester sitijem prije nekoliko dana i riješen da uzme još jedan skalpt ekipi iz vrha tabele. Plan je "radio" do početka drugog poluvremena.

U finišu prvog poluvremena, nekadašnji igrač Mančester junajteda Džon O'Šej se našao na pravom mjestu u pravo vrijeme i doveo je Sanderlend u vođstvo. Ali, Totenhem je preokrenuo za samo tri minuta na početku drugog dijela.

U 48. minutu tragičar je bio Karlos Kueljar. Njegovi potezi "kumovali" su izjednačujućem golu Totenhema. Najpre je napravio faul, iz kojeg je Totenhem "izvukao" korner, a iz tog kornera lopta se od njegove glave odbila u mrežu.

Samo tri minuta kasnije, potpuni preokret. Aron Lenon je izveo odličnu solo akciju i završio je pogotkom. Zanimljiv podatak: Totenhem je dobio svih prethodnih pet mečeva u kojima je strijelac bio i Aron Lenon.

I još zanimljiviji podatak: Totenhem je jedina ekipa koja je u svim mečevima na gostovanjima dala gol.

Treba pomenuti i nevjerovatne promašaje Emanuela Adebajora (pogodio prečku sa dva metra!) i Džermejna Defoa, koji je sa dva metra gađao mrežu, ali je Minjole junački odbranio.