PREMIJER: Džeki "ukrali" het-trik!

Napadač Bosne i Hercegovine postigao dva gola za Mančester siti u prvih pet minuta meča protiv Noriča (3:4), a njegov treći pripisan je golmanu Bunu.

PREMIJER: Džeki "ukrali" het-trik! Izvor: MONDO

Edin Džeko je već poslije pet minuta utakmice na Kerou Roudu u okviru 20. kola engleske Premijer lige dva puta bio strijelac za start "građana" iz snova.

Najprije je u drugom minutu poslije akcije Serhija Aguera i Davida Silve pogodio mrežu domaćina, da bi tri minuta kasnije, nakon sjajnog prodora Aguera postigao svoj osmi gol ove sezone u Premijer ligi.

Het-trik je kompletirao u 67. minutu nakon što je izbjegao ofsajd zamku i matirao Marka Buna! Međutim, gol je pripisan domaćem golmanu od čije se glave lopta odbila do mreže nakon što je Džeko pogodio stativu!?

Uprkos "ukradenom" pogotku, Džeko je prestigao najboljeg strijelca Sitija Karlosa Teveza, koji je postigao sedam pogodaka, a lider na golgeterskoj listi u prvenstvu je Robin van Persi iz Mančester junajteda sa 13 golova.

Siti je slavio rezultatom 3:4 i ostao na minus sedam bodova u odnosu na gradskog rivala Junajted, koji je poslije loše igre ipak savladao Vest Bromvič Albion na Old Trafordu (2:0).