PREMIJER: U Mančesteru baš srećno!

Junajted kao gost "tukao" Vigan sa 4:0, a Siti na Etihadu bio mnogo bolji od Stouka - 3:0. I Totenhemu tri boda.

PREMIJER: U Mančesteru baš srećno!  Izvor: MONDO

Mančester junajted ostvario je stoprocentan učinak u tri praznična kola, a Mančester siti vezao dvije pobjede nakon poraza u Sanderlendu, dan poslije Božića.

To znači da prednost "crvenih đavola" u odnosu na aktuelnog šampiona i dalje iznosi sedam bodova, dok Totenhem zaostaje 13, a Čelsi čak 14 bodova - doduše, uz dva meča manje.

Vigan je proljetos nanio ekipi Aleksa Fergusona možda i ključni poraz u trci za titulom (1:0), ali je Junajted vratio dug sa kamatom i popravio gol-razliku na 54:5 u posljednjih 17 okršaja sa klubom iz susjednog gradića!

Ćićarito Ernandez i Robin van Persi bili su dvostruki strelci, pošto je Ferguson obojicu odmarao tri dana ranije protiv Vest Bromviča.

Holanđanin je tada odigrao posljednjih 25 minuta i uspio da se upiše u strijelce, a protiv Vigana se proslavio driblingom na malom prostoru i sjajno plasiranim udarcem za vođstvo od 2:0.

Siti je vršio opsadu gola Stouka, da bi Asmir Begović konačno kapitulirao u finišu prvog poluvremena, kada je odbio loptu pravo na nogu Pablu Zabaleti.

U nastavku nije bilo neizvjesnosti, jer je Edin Džeko brzo povisio na 2:0 i proslavio gol pokazivanjem majice sa natpisom "Happy New Year".

Konačan rezultat postavio je Serhio Aguero iz penala, skrivljenog nad Davidom Silvom, a ubrzo i bio zamijenjen, zbog lakše povrede prepona (Roberto Manćini izjavio da će Argentinac vjerovatno propustiti samo utakmicu FA kupa protiv Votforda 5. januara).

Totenhem je uprkos ranom vođstvu Redinga slavio rezultatom 3:1, Vest Hem je takođe "zaštitio" domaći teren protiv Noriča (2:1), a jedini meč bez pobednika odigrali su Svonsi i Aston Vila.

Gosti su prethodne mečeve izgubili rezultatom 8:0, 4:0 i 3:0, a slična sudbina "smiješila" im se i poslije pogotka Rutledža za 1:0 već u devetom minutu.

Svonsi je potom propustio sijaset šansi da riješi meč, Miću dva puta pogodio stativu, a Vila to kaznila izjednačujućim golom Andreasa Vajmana. Kristijan Benteke u finišu utakmice je preokrenuo na 1:2 sa "bijele tačke", ali je domaćin u posljednjim sekundama stigao do boda...