PRIMERA: Gol Spahića za trijumf Sevilje

Kapiten "zmajeva" Emir Spahić donio sva tri boda Sevilji protiv Osasune.

PRIMERA: Gol Spahića za trijumf Sevilje Izvor: MONDO

Kapiten reprezentacije BiH Emir Spahić bio je junak Sevilje na meču protiv Osasune. Sedam minuta prije kraja meča igranog na Mestalji Spahić se najbolje snašao u petercu poslije kornera i sa tri metra sproveo loptu u mrežu za trijumf Sevilje.

Miroslav Stevanović još će sačekati sa debijem u dresu Sevilje pošto ga nije bilo u protokolu na utakmici sa Osasunom.

Fudbaleri Levantea pobijedili su na svom terenu Atletik Bilbao - 3:1, dok je Valensija pobijedila Granadu u gostima rezultatom 2:1 u utakmicama 18. kola španske Primere.

Levante je nakon novogodišnje pauze došao do prve pobjede u godini i tako zadržao šanse da naredne sezone igraju u Ligi Evropa. Golove u pobedi nad Bilbaom postigli su Kristijan Lel, Ibora i Nabil El Žar, dok je strelac za goste bio Artis Aduris.

Bilbao je do prednosti došao u šestom minutu golom Adurisa, a asistent je bio Andoni Iraola, dok je rezultat izjednačio Lel u 26.

Prvu prednost domaćinu doneo je Ibora golom u samoj završnici prvog poluvremena, dok je konačan rezultat postavio El Žar golom u 69. minutu. Bilbao je od 43. minutu imao igrača manje pošto je Ajmerik Laporte dobio direktan crveni karton.

Valensija je u gostima nakon preokreta slavila i tako upisala drugi uzastopni trijumf. Granada je prva došla do vođstva golom Brajana Angula u 50. minutu.

Valensija je deset minuta kasnije došla do izjednačenja, a strelac je bio Džonas, dok je konačan rezultat postavio Pablo Piati.