PRIMERA: Nema Ronalda, nema golova

Real Madrid bez najboljeg strijelca ekipe osvojio samo bod u Pamploni, 0:0 protiv posljednjeplasirane Osasune.

PRIMERA: Nema Ronalda, nema golova Izvor: MONDO

Kakav šok za Madriđane!

Osasuna je prošle sezone značajno pomogla Realu da odmakne Barseloni u šampionskoj trci, kada je savladala Katalonce sa 3:2 (dvostruki strijelac bio je Dejan Lekić), međutim, u subotu uveče su igrači kluba iz Pamplone dodatno "stali na žulj" Madriđanima u lošoj sezoni. A posebno portugalskom stručnjaku Žozeu Murinju...

Bez obzira što je Real u prethodne četiri utakmice u Pamploni samo jednom pobijedio Osasunu, malo ko je očekivao da to neće uspjeti 19. kolu Primere, u trenutku kada je Osasuna posljednja na tabeli.

Međutim, nisu uspjeli.

Domaćin se odbranio, doduše, nije mu ni bilo teško s obzirom da gosti nisu stvorili nijednu "pravu" priliku.

Real je u prethodne dvije utakmice postigao osam golova, od toga je sedam puta strijelac bio Kristijano Ronaldo.

Portugalac je u prethodnim duelima sa Osasunom sedam puta bio strijelac, a tri puta asistent, ali večeras nije igrao zbog kartona, što se bitno odrazilo na igru "kraljevskog kluba".

Neinspirisani Iguain, a potom i Benzema koji ga je zamijenio, nisu često bili u kontaktu sa loptom, dok je u finišu utakmice daleko uzbudljivije bilo pred golom na kojem je ponovo sa kapitenskom trakom stajao Iker Kasiljas.

U 74. minutu domaći igrači su iznenada došli do kontranapada i situacije "četiri na četiri", međutim, Kike Sola je oklijevao sa dodavanjem, spetljao se, a potom je i pomoćni sudija signalizirao ofsajd.

Bila je to odlična prilika da Osasuna dođe do pogotka, ali ne i posljednja.

U 76. minutu Brazilac Rikardo Kaka je dobio crveni karton, jedan od rijetkih u svojoj karijeri. Nekada najbolji igrač svijeta je za samo 15 minuta na terenu dva puta opomenut, pa je morao na tuširanje. Bilo mu je to prvo isključenje od kada je 2003. godine došao u Evropu! Prethodno je u Brazilu dva puta dobio crveni karton.

Uslijedila je nešto ofanzivnija igra domaće ekipe, što je otvorilo prostor Madriđanima.

U 78. minutu Kaljehon je uspio da zatrese mrežu i činilo se da će Real izbjeći bruku... Ipak, gol je poništen zbog veoma diskutabilne odluke sudije da pokaže ofsajd. Milimetri su odlučivali...

Do kraja meča, igrači Osasune su još nekoliko puta pokušali da savladaju Kasiljasa, ali nijednom dovoljno da bi se to okarakterisalo kao "gol šansa".

Bio je ovo 20 duel Reala i Osasune i četvrti remi. Madriđani su pobijedili u 12 mečeva, a Pamplonci u četiri.

Valjadolid je protiv Majorke došao do prve pobjede u posljednjih pet utakmica Primere, pošto je na svom terenu slavio sa 3:1.

Iako rezultat djeluje kao da su domać igrači lako slavili, nije bilo tako. Ekipa Miroslava Đukića do sva tri boda došla je tek u finišu utakmice, golovima u 88. i 92. minutu.

Dvostruki strijelac bio je Nemac Patrik Ebert (21. i 92), a jednom je pogodio Oskar Gonzales (88).

Pogodak za goste dao je Viktor Kasadesus, kada je u 38. minutu izjednačio na 1:1.

Srpski internacionalac Antonio Rukavina odigrao je cio meč za Valjadolid, što je bio njegov 18. nastup ove sezone.

U još jednom duelu timova iz drugog dijela tabele, Espanjol je u Barseloni pobijedio Seltu.

Jedini strijelac u tom meču bio je Serhio Garsija u 24. minutu, poslije greške gostujuće odbrane.