PRIMERA: "Tika-taka" pobjeda je laka

Barselona uobičajeno mirno pobijedila i u nedjelju. Žrtva: Malaga - 3:1. Driblao i Buskets!

PRIMERA: "Tika-taka" pobjeda je laka Izvor: MONDO

Leo Mesi i Barsa navikli su nas ove sezone na čudesne partije i sigurne pobjede. Pomalo i dosadne.

Jedna od takvih viđena je i u nedjelju uveče, iako je Malaga, učesnik osmine finala Lige šampiona, teorijski trebalo da joj bar malo zagorča život.

Naravno da se to nije dogodilo.

Fudbaleri Barselone slavili su na "La Rosaledi" 3:1. Leo Mesi postigao je prvi gol i asistirao kod pogodaka Seska Fabregasa i Tijaga Alkantare.

Pogled na rezultat i podatak da su golovi "padali" u 27, 50. i 82. minutu dovoljno govore da Malaga nije imala ni promil šanse da izbjegne poraz. Doduše, ublažila je neuspjeh lijepim golom Buonanotea iz "slobodnjaka" sa 20 metara u 90. minutu.

Meč je protekao u očekivanoj "tika-taka" igri Katalonaca pod budnim okom trenera Tita Viljanove. Česta i nebrojena dodavanja učinila su da meč ponekad zaliči na "ševu".

Video

Priliku da pokaže svoje driblerske vještine pokazao je i zadnji vezni Barselone Serhio Buskets. I njegovim najvećim kritičarima postalo je jasno da ne zna samo da otima loptu rivalima, prekida akcije i glumi.

Video

Barselona je pobjedom pobjegla Real Madridu na ogromnih 18 bodova prednosti. Atletiko je na drugoj poziciji, sa zaostatkom od 11 bodova.

Rezultate preostalih utakmica 19. kola Primere pogledajte OVDJE.

(MONDO, foto: Guliver - Getty images)