AKN: Nigerija ubjedljivo do finala

Dvostruki šampion Afrike plasirao se u srijedu u još jedno finale poslije odlične igre i ubjedljive pobjede nad selekcijom Malija - 4:1.

AKN: Nigerija ubjedljivo do finala  Izvor: MONDO

Poslije 1980. i 1994. godine, Nigerija će u nedelju ponovo imati priliku da postane najbolja fudbalska reprezentacija na afričkom kontinentu.

Već poslije prvog poluvremena duela sa Malijem bilo je jasno ko će se boriti za zlatnu, a ko za bronzanu medalju.

Ekipa selektora Stefena Kešija, koja u prosjeku ima samo 23 i po godine, povela je u 25. minutu golom Eldersona Ečijeilea. Na 2:0 povisio je Braun Ideje u 30, a 44. je već bilo 3:0, kada je pogodio napadač moskovskog Spartaka Emanuel Emenike.

Njegov rival iz ruske lige, napadač CSKA Ahmed Musa bio je precizan u 60. minutu za 4:0 i veliko slavlje nigerijskih navijača.

Poraz Malija ublažio je Čeik Dijara 15 minuta prije kraja utakmice.

Nigerija će u finalu igrati protiv boljeg iz duela Gana - Burkina Faso, koji će početiri u 19.30.

Finale je u nedelju u Johanesburgu, a meč za treće mjesto dan ranije u Port Elizabetu.

(MONDO, foto: Guliver/Getty images)