SERIJA A: Juve u ritmu, Pjanić strijelac

Torinezi kod kuće lako pobijedili Sijenu (3:0) i zaboravili na poraz u Rimu prošle nedjelje. Miralem Pjanić pogodio iz slobodnjaka u Bergamu (2:3).

SERIJA A: Juve u ritmu, Pjanić strijelac Izvor: MONDO

Poraz od Rome nije destabilizovao šampiona Italije.

Golovima Lihtšajnera, Đovinka i Pola Pogbe, "Stara dama" lako je pobijedila Sijenu 3:0 i zadržala bar četiri boda prednosti u odnosu na drugoplasirani Napoli.

Uz povratnike Klaudija Markizija i Federika Peluza torinski "crno-bijeli" uspjeli su da osvoje važne bodove u borbi za odbranu titule.

Meč je, doduše, mogao da bude završen i drugačijim rezultatom da su gosti bili malo precizniji (dva puta pogodili stativu).

Apel trenera Antonija Kontea upućen navijačima ("navijajte, ne sjedite kao u pozorištu") naišao je na odobrenje publike, pa je Juventus imao sjajnu podršku od početka do kraja meča na novoizgrađenom torinskom stadionu.

U posljednjih 15 minuta zaigrao je i defanzivac Đorđo Kjelini, poslije dvomjesečnog oporavka od povrede.

Kristijan Terlici nije imao sreću da u drugom poluvremenu smanji prednost domaćih (pogodio prečku), a nedjeljno popodne Torinezima je uljepšao mladi Pogba, još jednim pogotkom sa udaljenosti većoj od 20 metara.

Atalanta je od Rome poražena u Bergamu (2:3), a jedan od pogodaka postigao je vezista Bosne i Hercegovine Miralem Pjanić iz slobodnog udarca.

Roma je ponovo odigrala čudnu utakmicu u svom stilu u Bergamu protiv Atalante ( 2:3).

Marko Livaja je doveo domaće u vodstvo u 8. minutu, samo tri minute kasnije Markinjo je poravnao, a fenomenalnim golom iz slobodnja u 34. minutu Pjanić je preokrenuo rezultat.

Ipak, Livaja, mladi hrvatski napadač na pozajmici iz Intera u 44. minutu je izjednačio svojim drugim golom. Roma koja je u ovom meču igrala bez kapitena Frančeska Tottija i De Rosija, do velike pobjede je došla u 71. minutu pogotkom Torosidisa.

Čekajući milanski derbi, navijači u Italiji uživali su i u duelu Kaljarija i Torina 4:3. Iskorišćena su tri penala, drugi gol za goste postigao je reprezentativac Srbije Alen Stevanović.

To je njegov drugi gol ove sezone, a na klupi domaćih cio meč je presjedio Vlada Avramov.

Nenad Krstičić odigrao je cijelu utakmicu za Sampdoriju u pobjedi nad Kjevom 2:0.

Kaljari - Torino 4:3 (1:0)
/Sau 37' p, Konti 75', Pinila 87' p, Konti 95' - Ćerći 47', Stevanović 54', Bjanki 92' p/

Bolonja - Fiorentina 20.00

TABELA: Juventus 58, Napoli (-1) 51, Milan 45, Lacio (-1) 44, Inter 44, Fiorentina (-1) 42, Katanija 42, Roma 40, Udineze (-1) 36, Sampdorija 32, Parma 32, Kaljari 31, Torino 31, Kjevo 29, Atalanta 27, Bolonja (-1) 26, Đenova 26, Peskara (-1) 21, Sijena 21, Palermo 20.

*napomena: zbog učešća u namještanju utakmica Sijena je kažnjena oduzimanjem šest bodova prije starta prvenstva. Atalanti su oduzeta dva, a Torinu i Sampdoriji po jedan bod.

(MONDO, foto: Guliver/Getty images)