PRIMERA: Atletiko prebolio Evropu

Falkao iz penala za "minimalac" protiv Espanjola i dalji bezbjedan boravak "jorgandžija" na drugom mjestu, ispred Reala.

PRIMERA: Atletiko prebolio Evropu Izvor: MONDO

Kako sezona odmiče, sve je izvjesnije da će direktan plasman u Ligu šampiona izboriti Barselona i dva madridska tima.

Atletiko je uprkos isključenju Gabija u finišu prvog poluvremena kontrolisao meč sa Espanjolom i na kraju slavio zahvaljujući odlično izvedenom penalu Radamela Falkaoa u 38. minutu.

"Jorgandžije" su tako pokazale da ih nije poremetilo ispadanje iz Lige Evrope od Rubina, a ujedno produžile seriju pobjeda na Visente Kalderonu. Atletiko je jedini član Primere sa stoprocentnim učinkom pred svojim navijačima - 13 utakmica, isto toliko pobjeda, gol-razlika 34:6.

Barselona (jedan remi) i Real (dva remija) takođe su neporaženi kod kuće.

Betis je uveče deklasirao Malagu već u prvih 45 minuta (3:0), čime je borba za četvrto mjesto i ulazak u kvalifikacije za Ligu šampiona postala "bogatija" za jedan tim.

Selta je pobjedonosnim golom Bermeha u finišu utakmice sa Granadom dala sebi nadu da će se izvući iz zone ispadanja.

Najbliži timovi beže Selti samo dva boda, ali joj raspored ne ide na ruku, jer gostuje Sevilji, pa dočekuje Real, pa ide u La Korunju na derbi Galicije, a Deportivu još više gori pod nogama.