SERIJA A: Napoli posustaje

Udineze i Napoli igrali bez golova na Friuliju, rezultat u korist Juventusa.

SERIJA A: Napoli posustaje  Izvor: MONDO

Juventus lagano opet bježi svojim glavnim rivalima u borbi za "skudeto".

"Stara dama" je u nedjelju bez teškoća savladala Sijenu (3:0), dok Napoli dan kasnije nije uspio da nađe odgovor na Friuliju.

Napolitanci su na gostovanju Udinezeu osvojili samo bod, a meč je završen bez golova. Poslije ovog remija Juventus ima šest bodova prednosti i nakon 26 odigranih kola na dobrom je putu da odbrani titulu.

Zanimljivo da je Napoli samo jednom u prethodnih 26 godina uspio da pobijedi u Udinama, ukupno četiri puta. Najčešći rezultat bio je neriješen, čak 16 puta, dok Udineze na svom terenu ima 11 pobjeda.

Za domaći tim svih 90 minuta odigrao je srpski reprezentativac Dušan Basta.

Lacio je uspio da se primakne još malo Napoliju, ali i da pretekne Milan na trećem mjestu.

Lacijali su na Olimpiku pobijedili Reskaru 2:0. Nisu briljirali, ali su, uprkos toj činjenici, meč riješili već u prvom poluvremenu. Dovoljna su bila dva strahovita šuta iz daljine.

Prvo je Stefan Radu u 29 minutu pogodio rašlje sa 20-ak metara, a onda je uslijedio još ljepši pogodak Senada Lulića. Reprezentativac Bosne i Hercegovine bio je na oko 25 metara od gola kada je kao iz topa uputio udarac, a lopta se od prečke odbila u mrežu.

"Nebeskoplavi" imaju 11 bodova manje od Juventusa, a pet od ekipe iz Napulja. Peskari predstoji veoma težak periodu u kojem će pokušati da obezbijedi opstanak, jer ima samo bod više od "fenjeraša" Palerma.

Kaljari - Torino 4:3 (1:0)
/Sau 37' p, Konti 75', Pinila 87' p, Konti 95' - Ćerći 47', Stevanović 54', Bjanki 92' p/

Inter - Milan 1:1 (1:0)
/Skeloto 71' - El Šaravi 21'/

U subotu:

Palermo - Đenova 0:0

U utorak:

Bolonja - Fiorentina (20.00)

TABELA: Juventus 58, Napoli 52, Lacio 47, Milan 45, Inter 44, Fiorentina (-1) 42, Katanija 42, Roma 40, Udineze 37, Sampdorija 32, Parma 32, Kaljari 31, Torino 31, Kjevo 29, Atalanta 27, Bolonja (-1) 26, Đenova 26, Peskara 21, Sijena 21, Palermo 20.

*napomena: zbog učešća u namještanju utakmica Sijena je kažnjena oduzimanjem šest bodova prije starta prvenstva. Atalanti su oduzeta dva, a Torinu i Sampdoriji po jedan bod.