SERIJA A: Ljajić pogodio i dodao, ali uzalud

U posljednjoj utakmici 26. kola Serije A, koja je bila odložena zbog snijega, Bolonja kao domaćin poslije preokreta pobijedila Fiorentinu 2:1.

SERIJA A: Ljajić pogodio i dodao, ali uzalud Izvor: MONDO

Fiorentina je bila na odličnom putu da se pobjedom na stadionu Renato Dal'Ara uključi u trku za Ligu šampiona.

Gosti su poveli u 27. minutu golom bivšeg reprezentativca Srbije Adema Ljajića, koji je odlično šutirao iz prve, iskosa sa lijeve strane u bliži ugao, poslije dodavanja Alberta Akvilanija.

Ljajiću je to bio četvrti pogodak ove sezone u italijanskom prvenstvu. Prije nego što se upisao u strijelce, bivši igrač Partizana mogao da postane asistent, ali je nevjerovatno šta je promašio Kolumbijac Kvadrado.

Pogledajte...

U drugom poluvremenu, međutim, Bolonja je pojačala tempo i prvo izjednačila, u 58. minutu preko Marka Mote, glavom poslije kornera, a potom i došla do pobjede šest minuta prije kraja zahvaljujući lošoj reakciji odbrane "viole" i golu Lazarosa Hristodulopulosa sa ivice kaznenog.

Ljajić je u 83. minutu zamijenjen, dok je reprezentativac Srbije Nenad Tomović odigrao cio meč. Sve vrijeme na terenu u dresu Fiorentine bili su i Stefan Savić i Stevan Jovetić.

Sa ova tri boda Bolonja je napredovala ka "zoni spasa" i sada ima osam bodova više od timova kojima je ugrožen ostanak u Seriji A.

Fiorentina je ostala šesta na tabeli sa 42 boda, koliko ima i Katanija.

(MONDO, foto: Beta-AP)