FA KUP: Kraj Oldamovim snovima

Za razliku od gradskog rivala Liverpula, Everton iz drugog pokušaja uspio da eliminiše Oldam.

FA KUP: Kraj Oldamovim snovima Izvor: MONDO

Član engleske Lige jedan (treći stepen takmičenja) nije uspio da priredi novo veliko iznenađenje i plasira se u četvrtfinale FA Kupa.

Oldam Atletik je krajem januara pobijedio Liverpul 3:2 i revanširao se "crvenima" za ubjedljiv poraz od godinu dana ranije, takođe u FA Kupu, kada je bilo 5:1.

U narednoj rundi igrači kluba koji se bori za opstanak u Ligi jedan sastali su se sa Liverpulovim gradskim rivalom, Evertonom.

Prvi meč, igran u Oldamu, završen je bez pobjednika - 2:2, pa je morao da se igra novi. Ovaj put "karamele" su bile ubjedljive i pobijedile 3:1.

Domaćin je poveo već u 15. minutu golom Kevina Miralasa poslije odličnog centaršuta Darena Gibsona. Na 2:0 povisio je Lejton Bejns iz penala u 34.

U drugom poluvremenu u strijelce za domaći tim upisao se i Li Osman, koji je bio precizan u 62. minutu, dok je konačan rezultat postavio Met Smit, dva minuta kasnije.

Everton će u četvrtfinalu igrati protiv Vigana, a ostali parovi su Mančester siti - Barnsli, Milvol - Blekburn i Mančester junajted - Midlsbro ili Čelsi (taj meč igraće se u srijedu).

Utakmice četvrtfinala zakazane su za 9. i 10. mart.

Prošle sezone trofej je osvojio Čelsi, koji je u finalu pobijedio Liverpul 2:1.

(MONDO, foto: Beta-AP)