JSL: Banjalučanin donio pobjedu Vojvodini

Bivši igrač banjalučkog Borca Stojan Vranješ pogotkom u 82. minutu meča u Smederevu donio tri boda Voši (1:2) u svom debitantskom nastupu.

JSL: Banjalučanin donio pobjedu Vojvodini Izvor: MONDO

Smederevo je opet namučilo Vojvodinu, ali nije uspjelo da joj otkine poene kao u prvom kolu.

Tim Nebojše Vignjevića odnio je kući sva tri boda (2:1), iako su "oklopnici" sredinom drugog poluvremena izjednačili.

"Lale" su prednost stekle u posljednjim trenucima prvog poluvremena. Strijelac je bio Miroslav Vulićević, na pas Envera Alivodića. Međutim, poslije izlaska iz svlačionice domaći su zaigrali bolje i izjednačili u 64. minutu, poslije akcije Živkovića, Božovića i Sikimića. Gol je postigao Marko Ristić.

Odlučujuću prednost u finišu Novosađanima je donio novajlija Stojan Vranješ. U 82. minutu ispratio je prodor Abubakara i pogodio na debiju u crveno-bijelom dresu.

Loši tereni, hladno vrijeme, mala poseta i sjajni Lazar Veselinović još su obilježili početak superligaškog proljeća u Srbiji.

Najraspoloženiji su na igralište istrčali fudbaleri Hajduka iz Kule.

Golovima kapitena Veselinovića (sedmim, osmim i devetim ove sezone) pobijedili su favorizovanu Jagodinu.

Napadački trio Adamović-Veselinović- (povratnik) Bubalo odigrao je odlično i poveo saigrače ka pobjedi na "proljećnom" derbiju. U finišu je zaigrao i Dejan Rusmir i učestvovao u postizanju trećeg gola.

Posebno ie bio efektan drugi pogodak domaćih. Veselinović je primio loptu na oko 30 metara od gola, napravio sebi prostor i pogodio.

Zanimljivo je da Jagodina tokom zimskih priprema nijednom nije poražena.

Razlog za optimizam imali su i navijači Radničkog 1923. Doduše, samo do finiša okršaja sa Radom (1:1).

Njihovi ljubimci vodili su protiv renoviranih "građevinara" na "Čika Dači", golom defanzivca Vladimira Otaševića poslije centaršuta Petra Đuričkovića iz kornera.

"Građevinari" su u posljednjem napadu prvog poluvremena imali lijepu priliku da izjednače, ali je Nikola Leković za malo promašio gol. Beograđani su bod obezbijedili u finišu, pogotkom mladog Uroša Đurđevića.

U prednosti je bila i Spartak Zlatibor voda, ali nije uspjela da pobijedi Slobodu Point (2:2).

Subotičani su poveli golom Vladimira Torbice sa više od 20 metara u finišu prvog poluvremena. Lopta je prije ulaska u mrežu odskočila o zemlju i prevarila Dejana Rankovića.

Gosti su izjednačili poslije desetak minuta igre u nastavku. Iskusni centarfor Predrag Ranđelović nastavio je da trese mreže, a u Spartakovu je ubacio loptu na pas Purića.

Sloboda Point je u 86. minutu povela sa bijele tačke. Ponovo je strijelac bio Ranđelović, a Subotičani su bili primorani da završe meč sa igračem manje, zbog isključenja prvog golmana Aleksića uoči penala.

Međutim, dva minuta poslije Slobodan Novaković izjednačio je rezultat, na Torbičin pas. Skorom 2:2 meč je i završen.

Donji Srem i OFK Beograd odigrali su meč bez golova i pobjednika, kao i Radnički Niš i Novi Pazar. Na "Čairu" su najaktivniji bili navijači domaćih.

Izvještači sa stadiona javili su da su najvjernije pristalice Radničkog tokom poluvremena unijele na tribinu lutku pande, ofarbane u zeleno. Sklonili su je poslije upozorenja zvaničnog spikera da će meč biti prekinut.