Partizan dao četiri, primio dva gola

Crno-bijeli u srijedu imali test utakmicu protiv Balkana. Šampion bolji od srpskoligaša - 4:2. Nedisciplina Marka Šćepovića.

Partizan dao četiri, primio dva gola Izvor: MONDO

Partizan i BSK nisu imali sreće da u utorak započnu proljećnu trku u Superligi Srbije.

Crno-bijeli su odmah po odlaganju meča u Borči zakazali kontrolnu utakmicu sa Balkanom, kako bi održali takmičarski ritam koji je za kraj februara tempirao trener Vladimir Vermezović.

Šampion je poslije blijedog prvog i dobrog drugog poluvremena pobijedio ekipu iz Mirijeva - 4:2 (1:1).

Zanimljivo da su gosti vodili od 11. minuta do sudijske nadoknade prvog dijela, uprkos činjenici da se na terenu nalazila postava Partizana koja bi u prvim utakmicama Superlige trebalo da bude i startna.

Pojedinci iz redova "parnog valjka" iskazali su i nervozu na terenu.

Marko Šćepović zamijenjen je već u 42. minutu zbog udaranja protivničkog igrača bez lopte. On je koljenom namjerno zakačio Tomića, koji je prije toga veoma grubo startovao.

Na klupi Partizana sjedio je pomoćni trener Igor Spasić i očigledno poslije sugestije šefa stručnog štaba (Vermezović gledao meč sa terase zgrade u Teleoptiku) povukao mladog igrača sa terena. Šćepoviću se ta odluka nije svidjela, pa je vidno iznerviran napustio teren i uputio se ka svlačionici ili na raport Vermezoviću.

Balkan je poveo preko Tomića, a izjednačio je Miloš Jojić u sudijskoj nadoknadi.

U drugom poluvremenu Partizan je promijenio kompletnu postavu i sve je mnogo bolje izgledalo, pogotovo od 70. minuta kada su u igru ušli Nikola Ninković, Vladimir Volkov i Stefan Aškovski.

Crno-bijeli su u roku od deset minuta postigli tri gola i riješili pitanje pobjednika. Strijelci su bili Dejan Babić u 63, Filip Knežević u 66. i Aleksandar Miljković u 73. minutu.

Pred kraj utakmica Kolaković je postigao još jedan pogodak i tako se sjajno predstavio protiv vodeće ekipe u Srbiji.

PARTIZAN - I POLUVRIJEME: Stojković, Pauljević, Pajović, Ivanov, Stanković, Smiljanić, Ilić (kapiten), Brašanac, Luka, Šćepović (od 42′ Jojić), Kojić.

II POLUVRIJEME: Petrović, Marko Živković, Miljković, Tomašević (od 70′ Volkov), Lazevski (od 70′ Aškovski), Lovre, Marković Saša, Babić, Jojić (od 70′ Ninković), Leo Silva, Knežević.

BALKAN: Nonkoivć, Ilić, Stamenković, Milošević (kapiten), Sorak, Jovanović, Dačić, Tomić, Rakulj, Jakovljević, Skokna.

Igrali su još: Trkulja, Kolaković, Gojević, Garabaljević, Nedeljković, Vidaković, Pucar, Ratković, U. Milošević, Kajgo, Spajić.

(MONDO - foto: FK Partizan)