KUP NJEMAČKE: Slatka osveta Bajerna

Bajern eliminisao Borusiju iz Kupa, meč prošlogodišnjih finalista rešio Roben. U polufinalu i Štutgart.

KUP NJEMAČKE: Slatka osveta Bajerna  Izvor: MONDO

Frajburg i Volfzburg u utorak, a Štutgart i Bajern u srijedu su obezbijedili plasman u polufinale Kupa Nemačke.

Bavarci su na Alianc areni u "finalu prije finala" dočekali Borusiju iz Dortmunda. Imali su priliku za potpunu osvetu "milionerima" - da im se revanširaju za dve izgubljene titule i poraz u finalu Kupa prošlog maja, kada je Dortmund pobedio 5:2.

Jup Hejnkes i njegovi učenici uspjeli su u toj namjeri. Titula je praktično obezbjeđena, a Borusija više nije učesnik Kupa.

U tvrdom meču presudio je jedan potez majstora. Arjen Roben je sjajnim golom dva minuta prije kraja prvog poluvremena uspio da "skine paučinu" udarcem sa ivice šesnaesterca.

Ispostavilo se da je taj pogodak bio dovoljan da najtrofejniji klub Njemačke obezbijedi plasman među četiri najbolje ekipe u Kupu.

Borusija je u drugom poluvremenu učinila sve ne bi li stigla do izjednačenja, ali nisu pronašli rješenje za čvrstu odbranu Bajerna.

Neven Subotić odigrao je svih 90 minuta za Dortmund.

Štutgart je Mercedes Benc areni bio bolji od Bohuma - 2:0. "Švabe" su već u 18. minutu uspjele da probiju bedem ispred svog gola. "Led je probio" Kristijan Gentner.

Dugo je rezultat od 1:0 bio aktuelan, sve do 81. minuta, a onda je Vedad Ibišević postavio konačan rezultat.