KUP KRALJA: Madrid će se radovati (VIDEO)

U finalu Kupa kralja igraće Real Madrid i Atletiko Madrid. Lijepi golovi u revanšu Sevilje i Atletika (2:2). Sevilja završila utakmicu sa devetoricom.

KUP KRALJA: Madrid će se radovati (VIDEO) Izvor: MONDO

Atletiko Madrid će igrati za svoj 10. Kup kralja u istoriji protiv najvećeg rivala - Real Madrida.

"Jorganždije" su ukupnom pobjedom nad Seviljom 43 (prvi meč 2:1, revanš 2:2) sebi izborile pravo da se 18. maja boriti za svoj prvi trofej u ovom takmičenju još od sezone 1995/96.

Svaku nedoumicu oko drugog polufinalnog ishoda, Atletiko je razriješio još u prvih pola časa revanša utakmice u Andaluziji. Najprije je Dijego Kosta već u 6. minutu načeo Sevilju...

POGLEDAJTE

... a u 29. je i Radamel Falkao ostavio "ugriz tigra".

POGLEDAJTE

Uspjela je Sevilja da postigne gol do kraja prvog dijela i to vrlo lijep (Hezus Navas 39. minut POGLEDAJTE), a u 90. minutu i da izbjegne poraz (Ivan Rakitić). Ali, u finale ide Atletiko.

Zanimljivo, Sevilja je meč završila sa devetoricom. Najprije je u 76. minutu Medel dobio drugi žuti, da bi u sudijskoj nadoknadi "pocrvenio" i Kondogbija.

Na putu do finala Atletiko je izbacio Ponafredinu, Hetafe, Betis i Sevilju.