BUNDES: Dortmund rutinski, Đurđić strijelac

Borusija ostaje prvi Bajernov pratilac poslije pobjede nad Hanoverom - 3:1. Šalke silan u Volfsburgu, Grojteru bod u Hamburgu.

BUNDES: Dortmund rutinski, Đurđić strijelac  Izvor: MONDO

Aktuelni šampion Njemačke, Borusija Dortmund, brzo se oporavila od poraza koji joj je nanio Bajern u polufinalu nacionalnog Kupa.

Izabranici Jirgena Klopa na svom stadionu su brzo poveli 2:0, golovima Roberta Levandovskog, Hanover je smanjio srećnim pogotkom Abdulaea, ali nije ozbiljnije ugrozio pobjedu "milionera".

Borusija sada zaostaje 14 bodova za vodećim Bajernom, koji u nedjelju igra protiv Hofenhajma.

Bajer Leverkuzen, kao glavni kandidat za treće mjesto i takođe direktan plasman u Ligu šampiona, dočekao je Štutgart i u posljednjih desetak minuta pretvorio poraz u pobjedu - 2:1.

"Švabe" su od 12. minuta vodile golom Ibiševića iz penala, da bi Kisling izjednačio takođe sa 11 metara, a Lars Bender poslije gužve u kaznenom prostoru matirao golmana Ulrajha, koji se nalazio na zemlji i nije imao šanse da zaustavi lagan šut Bajerovog "veziste".

Popodnevni program obilježio je trijumf Šalkea nad Volfsburgom od čak 4:1, kojim se "kraljevsko plavi" vraćaju u trku za evropskim "vizama".

Nikola Đurđić već u 14. minutu je doveo Grojter Firt u vođstvo na gostovanju Hamburgu, ali njegov drugi gol od dolaska iz švedskog Helsingborga nije bio dovoljan za prijeko potrebnu pobjedu.

Sedam minuta kasnije izjednačio je Bajster i rezultat 1:1 ostao je aktuelan do kraja.

Grojteru ne ide na ruku neočekivano slavlje Augzburga u Bremenu. Augzburg se učvrstio na 16. poziciji, sa koje se na kraju sezone ide u plej-aut i ima sedam bodova više od Đurđićevog tima.