BUNDES: Da li je dosta "plus 17"?

Deset kola prije kraja, jedino relevantno pitanje glasi: kada će Bajern i matematički obezbijediti 23. titulu prvaka Njemačke.

BUNDES: Da li je dosta "plus 17"?  Izvor: MONDO

Bajern nastavlja svoj put ka tronu, a Hofenhajm ka drugoj ligi, poslije pet solidnih sezona u najvišem rangu.

To je rezime "tvrde" utakmice na Rajn Nekar areni, koja je riješena golom Marija Gomeza u 38. minutu. Njegov prezimenjak Eureljo Gomeš, pozajmljen iz Totenhema, uspio je da zakači loptu, ali ne i da je spriječi da odskakuće u donji desni ugao.

Hofenhajm je bio dostojan rival lideru, ali nije uspio da ga stavi pod kontinuiran pritisak, tako da je u drugom poluvremenu više "mirisalo" na 0:2, nego na 1:1.

Bajern 10 kola prije kraja ima 17 bodova više od drugoplasirane Borusije, što znači da bi do kraja sezone morao da izgubi čak šest utakmica da bi "milioneri" imali teoretsku šansu za odbranu titule.

Od dosadašnje 24, Bavarci su izgubili jednu, od Bajera iz Leverkuzena na svom stadionu, krajem oktobra.