Trener Borusije Dortmund Jirgen Klop odbacio je spekulacije da bi napadač Mančester sitija Edin Džeko mogao preći u tabor njemačkog prvaka.
Reprezentativac Bosne i Hercegovine je prethodnog mjeseca priznao njemačkim medijima da bi volio da se jednog dana vrati u Bundesligu, gdje je četiri godine uspješno nastupao za Volfsburg.
Ali, generalni menadžer "milionera" Hans-Joakim Vake takođe je odbacio medijske navode, što je potvrdio i Klop.
"To je glupost i više nije zabavno", rekao je Vake.
Džeko je postigao 85 golova tokom nastupa u Bundesligi, a upozorio je da bi ga grijanje klupe u "građanima" mogli natjerati da promijeni sredinu.
Klop međutim navodi da dovođenje Džeke, koga je prije dvije godine Siti platio 27 miliona funti, ne bi bilo isplativo za dortmundski klub.
"Džeko je dobar igrač, ali je nažalost izvan našeg dometa", naglasio je šef struke njemačkog prvaka, koji je izborio plasman u četvrtfinale Lige šampiona.
(MONDO)