BUNDES: Pobjeda Nirnberga i smiješan gol

U prvom meču 25. kola Bundeslige Nirnberg slavio u Augzburgu 2:1 i primio gol koji se rijetko viđa.

BUNDES: Pobjeda Nirnberga i smiješan gol  Izvor: MONDO

Nirnberg je dobio jedan od najbitnijih mečeva ove sezone.

Slavio je na gostovanju Augzburgu i tako vjerovatno prebrinuo sve brige oko opstanka. Sa druge strane, tim Markusa Vajncerla ima minimalne šanse da izbjegne baraža, ali i dobru poziciju da ne bude među dvije ekipe koje će direktno u "cvajtu".

Nirnberg je pobijedio 2:1 (1:1).

Strijelci za goste bili su Japanac Hiroši Kijotake u 21. i Aleksandar Esvajn u 54. minutu.

Ipak, najzanimljiviji momenat na utakmici dogodio se u 36. minutu, prilikom izjednačujućeg gola Augzburga. Golman Nirnberga Rafael Šafer bio je dobro postavljen, a i protivnički pokušaj glavom djelovao je kao lak posao za čuvara mreže gostujućeg tima.

Šafer je ispružio ruke da prihvati loptu koja išla pravo na njegove grudi, ali onda su nastali problemi...

Umjesto da je oberučke stegne, lopta mu se izmigoljila, prošla kroz noge i prešla gol liniju, taman toliko da počne slavlje domaćih navijača i igrača. Na Šaferovu sreću, Esvajn je na početku drugog poluvremena uspio da vrati ispušteno i da obezbijedi svom timu tri boda.