FA KUP: Evertonu mat za tri minuta

Vigan se plasirao u polufinale, pobjedom na Gudison parku - 3:0 (3:0). Svi golovi postignuti od 30. do 33. minuta.

FA KUP: Evertonu mat za tri minuta  Izvor: MONDO

Samo tri minuta i 22 sekunde bilo je dovoljno fudbalerima Vigana da riješe pitanje pobjednika u prvom četvrtfinalnom okršaju engleskog FA kupa.

Everton je važio za izrazitog favorita, kao domaćin i daleko bolje plasirana ekipa na tabeli Premijer lige, ali "karamele" su odigrale očajnu utakmicu i razočarale svoje pristalice.

Seriju je otvorio Mejnor Figueroa u 30. minutu, glavom poslije kornera. Minut kasnije povisio je Kalum Mekmanaman, iskoristivši grešku Fila Nevila, a konačan rezultat postavio je Đordi Gomez na asistenciju Arune Konea.

Vigan sa nestrpljenjem čeka žrijeb polufinala, da vidi sa kim će se sastati 13. ili 14. aprila na Vembliju.

Mogao bi to da bude Mančester siti (u subotu od 18.30 igra protiv Barnslija), pobjednik meča Mančester junajted - Čelsi (nedjelja, 17.30), a najpovoljnije po "latikse" bilo bi da izvuku drugoligaše Milvol ili Blekburn, čiji duel je zakazan za nedjelju u 15 časova.

Inače, Vigan je prvi put u istoriji dogurao ovako daleko i ukupno je 78. klub u polufinalu FA kupa, za nevjerovatne 132 godine, koliko se igra najstarije fudbalsko takmičenje na svijetu!

(MONDO, foto: Beta/AP)