PREMIJER BiH: Neredi i "trojka" na Pecari

U posljednjoj utakmici 17. kola Premijer lige BiH, Široki Brijeg savladao Zrinjski 3:0 (1:0) i probio se na četvrto mjesto. Prekid od pola sata.

PREMIJER BiH: Neredi i "trojka" na Pecari Izvor: MONDO

Nedjeljni hercegovački derbi na Pecari nije čestito ni počeo, a gostujući navijači su huliganskim ispadima izazvali prekid!

U 17. minutu, ubacivali su u teren poneku stolicu, topovske udare i druga pirotehnička sredstva, pa je arbitar Almir Pilav prekinuo meč i odveo igrače u svlačionicu.

Nakon što su za tridesetak minuta mostarski Ultrasi odstranjeni sa tribina, utakmica je nastavljena.

U finišu prvog dijela, koje je praktično trajalo blizu 80 minuta, domaćin je poveo pogotkom Krešimira Kordića i to u sudijskoj nadoknadi.

Sjajno je Kordić primio loptu i sa 18 metara majstorski lobovao golmana Ivana Melhera za 1:0, ali se nije previše radovao pošto je dugo nosio dres mostarskih "plemića".

U drugom poluvremenu, Širokobriježani su u prvih 15-ak minuta propustili tri stopostotne šanse da riješe pitanje pobjednika. Najprije je Vagner odlično asistirao Dinu Ćoriću, koji je iskosa sa sedam metara šutirao pored stative Zrinjskog.

Potom je Brazilac u 58. minutu pogodio prečku, da bi praktično u sljedećem napadu, prečku opet uzdrmao Dalibor Šilić.

Ćorić je u 70. minutu ponovo bio u gol šansi, ali je poslije kornera Vagnera šutirao pored lijeve Melherove stative.

Većina domaćih navijača je strijepila plašeći se onog nepisanog fudbalskog pravila koje govori o neiskorištenim šansama, ali je njihove muke razriješio Damir Džidić u 83. minutu iz penala povisivši prednost na 2:0. Prethodno je Vagner oboren u kaznenom prostoru Zrinjskog.

Tačku na ubjedljiv trijumf Širokog Brijega dva minuta kasnije stavio je rezervista Mateo Roskam poslije lijepog volej udarca.

Oba trenera su se poslije utakmice za BHRT složila da je Široki zasluženo stigao do pobjede.

"Drugo poluvrijeme smo puno bolje odigrali, prema svemu viđenom smo zasluženo pobijedili", kratko je rekao trener Širokog Slaven Musa.

Riječi je štedio i trener Zrinjskog Dragan Perić: "Čestitam protivniku na zasluženoj pobjedi i to je to".