LE: Čelsi još živi, Lacio neporažen

Posle Bazela, Rubina i Totenhema, u četvrtfinale Lige Evrope prošli Čelsi, Lacio, Benfika, Fenerbahče i Njukasl.

LE: Čelsi još živi, Lacio neporažen  Izvor: MONDO

Aktuelni šampion Evrope poslije eliminacije iz Lige šampiona bio i na rubu ispadanja iz osmine finala Lige Evrope, ali je golovima u drugom poluvremenu pobijedio Steauu na Stamford Bridžu.

Rumuni su u prvom meču slavili 1:0, a na dobrom putu bili su i poslije prvih 45 minuta u Londonu.

Iako je Čelsi poveo golom Huana Mate u 34. minutu, gosti su izjednačili u posljednjim trenucima prvog poluvremena, preko Vlada Čiričeša.

Po povratku sa odmora igrači londonskog kluba nastavili su sa ofanzivom i bolju igru krunisali sa još dva gola.

Prvo je pogodio Džon Teri, u svom stilu - poslije kornera, udarcem glavom iz trka u bliži ugao. Igrao se 58. minut i već tada moglo je da se nasluti da će Čelsi proći dalje...

U 71. minutu svoj prvi gol ove sezone u Ligi Evrope postigao je Fernando Tores. Za to su mu bile potrebne četiri utakmice i 16 šuteva. Španac je nedugo zatim mogao da popravi učinak, ali je iz penala pogodio prečku.

Lacio je u Rimu ponovo savladao Štutgart 3:1, poslije 2:0 u Njemačkoj, i tako ostao jedini neporaženi tim ove sezone u Ligi Evrope, pošto je prethodno Totenhem ubjedljivo izgubio od Intera.

Njukasl je golom Papisa Sisea u trećem minutu sudijske nadoknade savladao Anži i poslije 0:0 u Rusiji obezbijedio mjesto u četvrtfinalu.

Među osam najboljih će i Fenerbahče koji je igrao 1:1 sa Viktorijom Plzen i Benfika koja je pobijedila Bordo u gostima 3:2.