Raća "rešeta" po Turskoj

Srpski reprezentativac bio jedan od najboljih igrača Genčlera protiv Karbukspora. Petrović postigao prvo gol.

Raća "rešeta" po Turskoj  Izvor: MONDO

Spreman je za Maksimir!

Radosav Petrović nalazi se na spisku selektora Siniše Mihajlovića za kvalifikacione utakmice protiv Hrvatske u Zagrebu (22. mart) i Škotske u Novom Sadu (26. mart).

Popularni "Raća" igra odlično u posljednje vrijeme i nameće se kao prvo rješenje "orlova" na poziciji zadnjeg veznog. Još jednu vrlo dobru partiju u turskom šampionatu krunisao je golom u pobjedi Genčlerbirligija protiv Karbukspora (2:1).

Petrović je bio strelac prvog pogotka u devetom minutu. U svom stilu sačekao je odbijenu loptu na dvadesetak metara od gola, namestio se i vrlo preciznim i odmerenim udarcem pogodio dalji ugao protivničkog gola.

Bio je to njegov treći pogodak u Superligi.

Dobra izdanja 24-godišnjeg fudbalera nisu prošla neopaženo, poslije nepune sezone u Genčlerbirligiju nalazi na meti najvećih klubova Turske. Neki od njih planiraju da već predstojećeg ljeta u svoje redove dovedu nekadašnjeg fudbalera Partizana.

U meču protiv Karbukspora Duško Tošić i Petrović bili su starteri, dok je Nemanja Tomić dobio šansu od 77. minuta.

(MONDO, foto: MN Press)