SERIJA A: Sve pobjede vodećih

Napoli i Fiorentina po tri puta morali da "lome" protivnike. Milan rutinski protiv Palerma, Baloteli dvostruki strijelac.

SERIJA A: Sve pobjede vodećih Izvor: MONDO

Raspored četiri najbolje ekipe italijanskog prvenstva i bodovne razlike među njima ostaju iste kao i prije 29. kola: Napoli za vodećim Juventusom zaostaje devet bodova, Milan 11, a Fiorentina 14.

Crno-bijeli su u subotu u Bolonji nastavili pohod ka novoj tituli, dok se Napoli, Milan i Fiorentina bore za plasman u Ligu šampiona (drugoplasirani direktno, trećeplasirani u plej-of rundu kvalifikacija).

Napoli je protiv Atalante obezbijedio tri boda pogotkom Gorana Pandeva iz neposredne blizine u 81. minutu. Prije toga su gosti iz Bergama dva puta stizali do izjednačenja.

Isto kretanje rezultata zabilježeno je i u Firenci, gdje su za Fiorentinu protiv Đenove igrali Adem Ljajić i Nenad Tomović, naravno i Crnogorci Stevan Jovetić i Stefan Savić.

Odlučujući je bio autogol Matije Kasanija u 77. minutu, odmah pošto je njegov saigrač Bertolaći otišao u svlačionicu zbog dva žuta kartona.

Mario Baloteli "sam" je pobijedio davljenika iz Palerma - 2:0. Prvi gol dao je sa "bijele tačke", drugi poslije nespretne intervencije protivničke odbrane.

Baloteli je na sedam nastupa u Seriji A od dolaska iz Mančester sitija postigao sedam pogodaka, od toga tri sa 11 metara.