BUNDES: Borusija ne odustaje od Evrope

Menhengladbah pobijedio Hanover i vratio se u trku za međunarodnu scenu naredne sezone. Štutgart do preokreta protiv Ajntrahta. Ibišević strijelac

BUNDES: Borusija ne odustaje od Evrope Izvor: MONDO

Golom Luka De Jonga u 36. minutu Borusija Menhengladbah je savladala Hanover i došla do 38. boda u 26 utakmica Bundeslige. Isti učinak imaju Hamburg i Majnc, dok su ispred njih Šalke i Ajntraht sa po 39, a svoju šansu vreba i Frajburg sa 36...

Upravo te ekipe izdvajaju se u borbi za peto i šesto mjesto, koja vode u Ligu Evrope.

Četvrtoplasirani Ajntraht u nedjelju je imao dobru priliku da se približi Bajer Leverkuzenu na trećoj poziciji, koja garantuje direktan plasman u Ligu šampiona, međutim, i pored vođstva 1:0 na poluvremenu protiv Štutgarta, gosti su se radovali.

"Švabe" su u drugih 45 minuta preokrenule preko Vedada Ibiševića (49. minut, iz penala) i Georga Nedermajera (71). Gol za domaći tim postigao je Štefan Ajgner u 17. minutu.

Štutgart je ovom pobjedom dodatno pobjegao od opasne zone i vjerovatno prebrinuo brigu o opastanku.