PRIMERA: Baboviću crveni, Kosta drži Atletiko

Bivši igrač Partizana sa dva žuta kartona omogućio laku pobjedu Sevilje nad Saragosom. Dijego Kosta dvostruki strijelac u pobjedi Atletiko Madrida.

PRIMERA: Baboviću crveni, Kosta drži Atletiko Izvor: MONDO

Kakav peh za Stefana Babovića!

Ne dobija često priliku u startnoj postavi Saragose, ali poslije utakmice 28. kola sa Seviljom pitanje je da li će mu trener Manolo Himenez uskoro opet pružiti šansu od prvog minuta.

Babović je uspio da za samo 31 minut dobije dva žuta kartona. Prvi u 14. minutu.

U trenutku kada je srpski internacionalac morao van terena gosti su već gubili 0:1, a do kraja su primili još tri gola. Strijelci za Sevilju bili su Koke (28, 52), Hose Antonio Rejes (63) i Alvaro Negredo (68).

Sevilja je ovom pobjedom došla do 10. mjesta, dok je Saragosa ostala u donjem dijelu, sa samo dva boda iznad zone ispadanja.

Malaga, debitant u Ligi šampiona koji će u četvrtfinalu igrati protiv Borusije Dortmund, nije opravdala očekivanja svojih navijača u duelu sa Espanjolom. Gosti su golovima u drugom poluvremenu, Dijega Kolota u 49. i Serhija Garsije u 66. minutu došli do važne pobjede za pomak ka sredini tabele.

Atletiko Madrid je golovima Dijega Koste u 35. i 48. minutu došao do pobjede na gostovanju kod Osasune, kojom je zadržao korak sa Realom.

Iako pozicija dva i tri imaju isti značaj u Primeri - direktan plasman u Ligu šampiona, sigurno da obje ekipe žele mjesto ispred gradskog rivala.

Trenutno je Real u boljoj poziciji sa bodom više.

Ono što je najbitnije za igrače Atletika je da su se radovali poslije dvije utakmice bez pobjede u ligi.