Bundesliga nas uči: Oštre kazne za bahate

Igrač HSV-a vrijeđao sudiju, pa zbog toga narednih pet utakmica neće moći da igra.

Bundesliga nas uči: Oštre kazne za bahate  Izvor: MONDO

Po kratkom postupku...

Za razliku od "disciplinaca" u Srbiji, sklonim čestim kompromisa, u Bundesligi nemaju pardona za bahate i bezobrazne igrače. Mehanizam zaštite sudija od bilo kakvih uvreda na terenu funkcioniše savršeno.

I kada se neko ohrabri da napadne "ljude u crnom", kazne u Njemačkoj su toliko oštre da "osuđenicima" više nikada ne padne napamet da istu grešku ponove. Osim ako ne žele jedno vrijeme da igraju.

Napadač Hamburgera Maksimilijan Bajster to najbolje zna. On je suspendovan na pet narednih utakmica jer je vrijeđao arbitra koji mu je prethodno pokazao crveni karton na meču protiv Augzburga.

Disciplinski sud Njemačkog fudbalskog saveza bilo je potrebno samo DVA DANA da donese konačnu odluku. Bajster kriv za napad i vrijeđanje sudije u 80. minutu utakmice, koju je Hamburger na domaćem terenu izgubio rezultatom 1:0.

Napadač domaćeg tima na terenu je proveo samo 11 minuta, nakon što je ušao u igru sa klupe zamijenivši Rinkona, a isključen je zbog prekršaja nad protivničkim igračem Bajerom.