PRIMERA: Đukić "pao" na svojoj "Mestalji"

Na mjestu gdje će možda naredne sezone biti šef stručnog štaba, Miroslav Đukić je ove nedjelje uveče ostao poražen u dramatičnoj završnici meča.

PRIMERA: Đukić "pao" na svojoj "Mestalji" Izvor: MONDO

Valensija, klub u kom se Đukić proslavio kao igrač i klub koji ga navodno zove da postane trener za sezonu 2013/14, uspjela je nekako da pobijedi Valjadolid golom u 93. minutu.

Sa igračem manje, Valjadolid je stigao do izjednačenja na "Mestalji", a onda primio gol kada više nije ostalo vremena da se uzvrati - 2:1 (1:0).

Žonas je u trećem minutu nadoknade vremena zatresao glavom mrežu na centaršut Pereire i tako povećao šanse svog kluba da će se dokopati Evrope u narednoj sezoni.

U 71. minutu Oskar je predivnim golom donio izjednačenje Valjadolidu, poslije sjajnog prodora srpskog reprezentativca Antonija Rukavine po desnom boku i idealnog cenatrušta. Sve što je Oskar trebalo da uradi je da precizno zahvati loptu - preciznije nije moglo!

Sve to odigralo se nakon što je u 57. minutu Valjadolid ostao sa igračem manje, jer je Sereno kao posljednji igrač odbrane srušio Soldada. Napadač Valensije prekršio je nepisano pravilo da onaj nad kim je napravljen penal ne treba i da ga izvede.

Ispostavilo se da bi to pravilo skoro pa moglo da postane pisano: Ernandez je odbranio šut najboljeg strijelca Valensije i unio nervozu među domaće igrače, ali nije mogao ništa kada je Žonas ušao u šansu u 93. minutu.

Valensija je srećno povela - autogolom Balenzijage u 39. minutu. Tino Kosta izveo je korner, a Balenzijaga nespretno reagovao i savladao svog kolegu Ernandeza, koji je nijemo posmatrao šta se događa. Do tog trenutka Valensija je imala dvije sjajne šanse za gol, ali ih nisu iskoristili Soldado i Kanales.

Valensija je u posljednjih šest kola zabilježila samo jedan poraz i sada se ponovo govori o Evropi na "Mestalji". Valjadolid je, s druge strane, doživio treći uzastopni poraz i nalazi se u seriji od pet mečeva bez pobjede, ali je Đukić u prethodnom dijelu sezone sakupio dovoljno bodova da ne strahuje za opstanak.

Bar ne još... Nadamo se da će ljubičasto-bijeli početi ponovo da bilježe dobre rezultate.