LŠ: Real odrađuje posao, u Dortmundu drama

Madriđani već u osmom minutu ovjerili polufinale Lige šampiona, dok je meč u Dortmundu mnogo neizvjesniji. Malaga povela, Borusija izjednačila.

LŠ: Real odrađuje posao, u Dortmundu drama  Izvor: MONDO

U utorak uveče dobićemo prve polufinaliste Lige šampiona.

Real je, može se slobodno reći, sa obje noge prošao kroz vrata naredne runde i ostaje mu da ih u narednih 45 minuta zatvori. Madriđani vode u Istanbulu protiv Galatasaraja 1:0 i sa velikih 3:0 iz prvog meča nemaju čega da se boje u posljednjih 45 minuta dvomeča sa turskim predstavnikom.

Malaga je povela u Dortmundu, "milioneri" su izjednačili pred odlazak na odmor, ali zbog primljenog gola kod kuće moraju da sačuvaju svoju mrežu i da postignu još jedan pogodak kako bi se našli u odabranom društvu.

Prvi meč u Španiji završen je 0:0.

Nijemci turskog porijekla zakuvali su Galatasaraju. Prvi polufinalista praktično je bio riješen već poslije osam minuta igre na punoj Turk Telekom areni. Mesut Ozil i Sami Kedira su kombinovali na desnoj strani. Ovaj drugi vidio je Ronalda da se ubacuje na "drugoj stativi", uslijedio je pas po paraleli sa golaut linijom i sigurna realizacija najboljeg strelca "kraljevskog kluba".

Bio je to Ronaldov deseti gol u Ligi šampiona ove sezone, a čak 47 za Real na isto toliko utakmica.

GALATASARAJ: Muslera, Riera, Gohan, Semih, Ebue, Melo, Selčuk, Snajder, Altintop, Drogba, Umut.

REAL MADRID: Lopez, Varan, Pepe, Koentrao, Kedira, Ronaldo, Ozil, Esjen, Modrić, Di Marija, Iguain.

Malaga je šokirala Vestfalen u 25. minutu. Španci su preciznim dodavanjima i još preciznijim udarcem Joakina stigli do prednosti.

Žulio Baptista je dugom loptom pronašao strelca vodećeg gola za Malagu, koji se duplim pasom sa Iskom na ivici kaznenog prostora oslobodio bloka i čim je ugledao prostor opalio po lopti i pogodio mrežu.

Španci su uspjeli da izdrže do 39. minuta.

Borusija je postigla gol iz udžbenika. Poslije presječenog napada Malage na polovini Nijemaca, lopta je išla od noge do noge, ali isključivo ga golu, promenila je nekoliko posjeda, da bi na kraju Marko Rojs štiklom odigrao za Roberta Levandovskog, kome nije bilo teško da u situaciji jedan na jedan izjednači rezultat.

BORUSIJA DORTMUND: Veidenfeler, Pišček, Subotić, Santana, Šmelcer, Gundogan, Bender, Blažčikovski, Gece, Rojs, Levandovski.

MALAGA: Vili, Hesus Gamez, Serhio Sančez, Demikelis, Antunes, Hoakin, Tulalan, Kamačo, Duda, Isko, Baptista.

(MONDO, foto: AP/Thanassis Stavrakis)