PLBIH (POLUVRIJEME): Borac vodi protiv Čelika

Završeno je poluvrijeme na sedam utakmica 21. kola Premijer lige BiH. Borac, Slavija, Rudar Prijedor i Široki Brijeg vode.

PLBIH (POLUVRIJEME): Borac vodi protiv Čelika Izvor: MONDO

Na derbi utakmici u Banjaluci, Borac protiv Čelika vodi 1:0. Joco Stokić u 43. minutu sjasnim golom doveo je domaće u vođstvo. Malobrojni gledaoci tek nakon tridesetak minuta vidjeli su ozbiljnije prilike. Jedino vrijedna pomena iz tog perioda je povreda golmana domaćih Asmira Avdukića, koji je u 22. minutu svoje mjesto morao da ustupi Siniši Marčetiću. Joco Stokić u 29. minutu ubacio je sa desne strane, Vedran Kantar je šutirao, ali je loptu usporilo blato i Zeničani su otklonili opasnost. U nastavku akcije uslijedio je brz kontranapad fudbalera Čelika, ali niko od gostiju nije uspio da natrči na dobro ubacivanje Duška Stajića.

Na drugom derbiju ovog kola nema pogodaka. Velež - Sarajevo 0:0, a isti rezultat je i na meču u Trebinju, gdje igraju Leotar i Olimpik.

Nepunih 60 sekundi trebalo je Slaviji da povede protiv GOŠK-a, a strijelac je bio iskusni napadač Zoran Kokot. Na 2:0 u 36. minutu povisio je Feđa Dudić.

Na meču u Travniku gosti su prvi stigli do prednosti. U ranoj fazi utakmice (5. minut) mrežu „vezira“ zatresao je fudbaler Prijedorčana Igor Mišan.

Širokobriježani su protiv Gradine poveli u 15. minutu. Nakon kornera gol tima iz Srebrenika pogodio je Brazilac Vagner.

Na susretu u Gradačcu, Radnik je preko Marka Basare stigao do prednosti u 19. minutu golom iz jedanaesterca. Sa „bijele tačke“ stiglo je i izjednačenje. Svega dva minuta trajalo je vođstvo tima iz Bijeljine, nakon čega je Mirza Džafić pogodio za 1:1.