LE: Rubin pobijedio, Čelsi prošao (VIDEO)

Čelsi poražen u Moskvi od Rubina 2:3, ali je zahvaljujući pobjedi u Londonu (3:1) uspio da prođe u polufinale Lige Evrope.

LE: Rubin pobijedio, Čelsi prošao (VIDEO) Izvor: MONDO

Fudbaleri Rubina iz Kazanja nisu uspjeli da uđu u istoriju kao prva ekipa koja je iste sezone izbacila iz takmičenja pobjednika Lige šampiona i Lige Evrope.

U šesnaestini finala eliminisali su Atletiko Madrid, ali ih je u četvrtfinalu zaustavio još aktuelni evropski prvak Čelsi.

"Plavci" su poraženi na moskovskom Lužnjikiju, gdje Rubin igra kao domaćin u međunarodnim utakmicama, a dalje su prošli zahvaljujući pobjedi iz prvog meča.

U Londonu je bilo 3:1 za Čelsi, u Moskvi 3:2 za Rubin.

VIDEO

Prvo poluvrijeme završeno je vođstvom gostiju, golom Fernanda Toresa već u 5. minutu. Španac je bio dvostruki strijelac u prvom meču, a ovaj put je pogodio poslije odličnog dodavanja Frenka Lamparda i lobovanja istrčalog Sergeja Rjžikova.

To, međutim, nije demotivisalo igrače Rubina, koji su u drugom poluvremenu krenuli u potpunu ofanzivu.

Izjednačio je Španac Markano u 51, ali je Nigerijac Viktor Mozes vratio prednost Čelsiju samo četiri minuta kasnije. Ni to nije slomilo duh borbenih fudbalera Rubina.

Uslijedio je gol glavom najnižeg igrača na terenu, Gokdeniza Karadeniza, u 62. minutu, a onda i pogodak Naća iz penala u 75. Doduše, turski sudija Firat Ajdinus je prestrogo dosudio jedanaesterac, procijenivši da je Azpilikueta odgurnuo Rijazanceva u borbi za loptu.

Poslije toga domaći igrači su stvorili još nekoliko odličnih prilika, ali je siguran na golu Čelsija bio Peter Čeh.

Kapiten reprezentacije Srbije Branislav Ivanović veći dio meča je proveo na klupi, odmarajući za premijerligaške duele, a u igru je ušao u 91. minutu umjesto Lamparda.

Ova utakmica bila je 100. za kapitena Čelsija Džona Terija u međunarodnim takmičenjima.

Inače, priliku da zaigra za "plavce" dobio je i Paulo Fereira. Bio je to njegov tek šesti nastup ove sezone i to u šest različitih takmičenja.