BUNDES: Strašni polufinalisti Lige šampina

Očas posla Bajern i Borusija riješili mečeve 29. kola Bundeslige. HSV kao gost nadigrao Majnc...

BUNDES: Strašni polufinalisti Lige šampina  Izvor: MONDO

Novi šampion Bajern i stari, Borusija, bili su surovi u 29. kolu Bundeslige.

Rasterećeni i poslije uspjeha u Ligi šampiona dva trenera Jup Hejnkes i Jirgen Klop odmarali su pojedine igrače, ali to nije spasilo njihove rivale.

"Milioneri" su bili neprijatni protiv Grojter Firta i već u prvom poluvremenu napunili su mrežu "fenjerašu". Nakon 45 minuta igre na Troli areni bilo je 5:0 za goste. Do kraja utakmice viđen po jedan pogodak na obje strane.

Po dva gola za Borusiju postigli su Mario Gece i Ilkaj Gundogan, dok su se po jednom upisali Poljaci Jakub Blaščikovski i Robert Levandovski. Počasni pogodak za prežaljene domaćine postigao je Edgar Prib.

Neven Subotić nije ulazio u igru, dok je Nikola Đurđić odigrao svih 90 minuta za Firt.

Bajern je bio nešto manje ubjedljiv - dovoljno za 12 bundesligašku pobjedu u nizu, a čak 20 zaredom bez poraza. Bavarci su u prvom delu stekli tri gola prednosti preko Žeroma Boatenga, Marija Gomeza i Rafinje, a pobjedu je potvrdio Đerdan Šaćiri u nastavku meča - 4:0.

Po četiri gola viđena su i u Volfzburgu, odnosno Dizeldorfu, samo što su ti dueli završeni bez pobjednika. "Vukovi" su vodili, pa gubili protiv Hofenhajma, poslije gola Salihovića i Beka,  ali su na kraju uspjeli da preko Nalda stignu do boda.

Stefan Rajzinger je dva puta dovodio Fortunu do vođstva, ali se Verder oba puta vraćao u život i na kraju osvojio vrlo vrijedan bod u borbi za opstanak.

Derbi sredine tabele pripao je HSV-u. Tim iz Hamburga pobijedio je u Majncu 2:1. Gojko Kačar i Slobodan Rajković bili su na klupi i nisu ulazili u igru.