PLBIH: Trivunović spasio Borac

Golom defanzivca Vuleta Trivunovića u sudijskoj nadoknadi Borac izbjegao poraz od Rudara u Prijedoru, Željezničar se prošetao kroz Bijeljinu.

PLBIH: Trivunović spasio Borac Izvor: MONDO

Banjalučki Borac bio je na pragu prvog poraza u proljećnom dijelu sezone, ali se na kraju izvukao i osvojio vrijedan bod u borbi za izlazak na evropski scenu – 1:1.

Rudar je u Prijedoru poveo u 15. minutu golom Mišana i vodio sve do sudijske nadoknade utakmice, u kojoj je ipak ispustio čitav plijen.

Defanzivac Borca Vule Trivunović naletio je na jednu odbijenu loptu i šutirao sa ivice šesnaesterca lijevom nogom a lopta je završila u mreži.

Lider na tabeli, Željezničar rutinski je obavio posao na gostovanju u Bijeljini. Ekipa Amara Osima slavila je 3:0 a pitanje pobjednika riješeno je u prvih 45 minuta golovima Hodžića u 16. i Čolića u 21. minutu. Tačku na i stavio je Adilović u 74. minutu.

Još lakšedo tri boda stigao je Čelik protiv Zvijezde na Bilinom polju. Meč je završen rezultatom 4:1, a pobjedu domaćina nagovijestio je Stajić već u drugom minutu, a samo sedam minuta kasnije na semaforu je stajalo 2:0, a strelac je ponovo bio Stajić.

Horić je u 17. minutu povisio na 3:0 i to je rezultat nakon prvih 45 minuta, a u drugom poluvremenu, viđen je po jedan gol na obje strane. Savić je postigao počasni pogodak za akipu iz Gradačca, a Popović je šest minuta prije kraja postavio konačnih 4:1.

Davno otpisana Gradina upisala je još jedan poraz, ovoga puta bodove iz Srebrenika odnio je Travnik, a gol vrijedan tri boda postigao je Varupa 20 minuta prije kraja meča.

U ranijem terminu Olimpik je na svom terenu savladao Široki Brijeg rezultatom 2:1.