PREMIJER: Arsenalu dovoljno pet minuta

Londonski tim uspio da u posljednjih pet minuta postigne tri gola i pobijedi Norič 3:1. Reding odolio Liverpulu.

PREMIJER: Arsenalu dovoljno pet minuta  Izvor: MONDO

Arsenal je bio pred porazom na svom terenu protiv Noriča, ali je furioznom završnicom uspio da stigne do ubjedljive pobjede 3:1, u 33. kolu Premijer lige.

"Tobdžije" su do 85. minuta gubile, pošto su gosti preko Majkla Tarnera poveli u 56. minutu. Londonski klub je do izjednačenja došao iz jedanaesterca, koji je realizovao Mikel Arteta, a u 88. Arsenal je preokrenuo rezultat, zahvaljujući autogolu Sebastijena Basonga.

Konačnih 3:1 postavio je Lukaš Podolski u 90. minutu.

Arsenalu je ovo bila četvrta uzastopna pobjeda, tako da sada zauzima treće mjesto sa 59 bodova, jednim više od Čelsija, koji ima utakmicu manje.

Everton je protiv KPR nastavio seriju dobrih rezultata, upisavši treću pobjedu u posljednje četiri utakmice u Premijer ligi. Ekipa iz Liverpula slavila je golovima Derena Gibsona u 40. i Viktora Aničebea u 56.

KPR je poslije ovog poraza, gotovo sigurno ispao iz lige, pošto poslije 33 utakmice ima 24 boda, sedam manje od Sanderlenda, koji ima i utakmicu manje.

Aston Vila je protiv Fulama povela preko Čarlsa N'Zogbije u 55. minutu, a gosti su do izjednačenja došli zahvaljujući autogolu Fabijana Delfa.

Fulam je trenutno 10. u ligi sa 40 bodova, dok je Aston Vila 16. sa 34.